Kayseri Büyükşehir'den 95 milyonluk yatırım

Kayseri Büyükşehir'den 95 milyonluk yatırım
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Yahyalı ilçesinin ve turizmin gözbebeği olan Kapuzbaşı yolu olarak bilinen 25 kilometrelik Yeşilköy-Kapuzbaşı çizgisinde 95 milyon 580 bin TL maliyetle 45 bin ton asfaltın kullanılacağı çalışmaların tüm süratiyle sürdüğünü tabir etti.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir grupları, Lider Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla tüm ilçelerde inançlı, konforlu ve kesintisiz ulaşım için çalışıyor. Kent merkezinde olduğu üzere, tüm ilçelerde de ulaşımda inançlı, konforlu ve kesintisiz ulaşım için Kayseri Büyükşehir Belediyesi takımları, gece gündüz demeden fedakârca çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, bahis ile ilgili yaptığı açıklamada, “Yeşilköy-Kapuzbaşı sınırında 95 milyon TL’lik yatırım yapıyoruz. Büyükşehir gruplarımız, Yahyalı’nın eşsiz turistlik bedelini içerisinde barından Aladağlar Ulusal Parkı içerisinde bulunan Kapuzbaşı Şelaleleri yollarını bitümlü sıcak karışım asfaltla buluşturmaya devam ediyor” dedi.

Ekiplerin Yahyalı ilçesinin ve turizmin gözbebeği olan Kapuzbaşı yolu olarak bilinen Yeşilköy-Kapuzbaşı çizgisinde hummalı bir çalışma yaptığını vurgulayan Lider Büyükkılıç, “25 kilometrelik yolda 45 bin ton Bitümlü Sıcak Asfalt gereç ile asfalt çalışması yapacak olan Kırsal Daire Başkanlığı grupları, asfalt imali öncesi bu yolların altyapısının güzelleştirilmesi ve yol genişletilmesi çalışması tüm süratiyle devam ediyor” diye konuştu.

Büyükkılıç, bu değerli hizmetin 95 milyon TL’yi bulacağına işaret ederek, “Altyapı ve genişletme çalışmalarının akabinde, acilen asfalt üretim işini tamamlanarak bölge halkının kullanımına açılması planlanırken, bu yatırımın Büyükşehir Belediyesi’ne maliyeti 95 milyon 580 bin TL olacak” sözlerini kullandı.

İlçe yollarında konfor ve güvenliğinin artırılması planlayan Büyükşehir Belediyesi grupları, kırsal mahallelere ulaşım hizmeti kapsamında yol çalışmaları tüm süratiyle sürdürecek.