Kayseri Büyükşehir'den 'doğa dostu' çalışmalar

Kayseri Büyükşehir'den 'doğa dostu' çalışmalar
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, belediyecilik hizmetlerinin en hoş örneklerini etraf ve tabiat dostu çalışmalar ile sergilemeye devam ediyor.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, yaklaşık 20 bin metrekarelik Yeşilyurt Park Alanı’nda yeşil alan çalışmalarını artırarak, bölgeye estetik bir hoşluk kattı.

11 bin 700 metrekare yeşil alan, 523 metre koşu parkuru bulunan Yeşilyurt Park Alanı’nda 590 metre bisiklet yolu, 1 adet futbol alanı, 1 adet basketbol alanı, 9 adet kamelya, 30 adet bank, 26 adet çöp sepeti ile 1500 metrekare alana sahip çocuk oyun kümeleri ve fitness alanı bulunuyor. Öte yandan parkın yeşillendirme çalışmaları kapsamında 4 bin 500 metreküp toprak dolgusu, 11 bin 700 metrekare sulu usulle çim ekimi ile Çınar, Dişbudak, Huş, Söğüt, Ihlamur, Ladin, Sedir, Ardıç ve Gül çeşitleri olmak üzere, 150 adet ibreli, 168 adet yapraklı, 3 bin 570 adet çalı gurubu toplam 3 bin 888 adet fidan dikildi. Alana 50 adet ağaç taşıma nakil aracı ile 7 metre boyutunda ‘Mavi Ladin’ nakil edildi.

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Park Bahçeler Daire Başkanlığı’nda Proje ve Uygulama Şefi İsmail Acıkan, husus ile ilgili yaptığı açıklamada, Yeşilyurt Parkı’nın çok yakında açılacağını tabir ederek, “Şu anda Yeşilyurt Parkı’ndayız. Yaklaşık 50 kişilik bir takımımızla çalışıyoruz. İnşallah 4-5 gün içerisinde parkımızı bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

20 bin metrekarelik alanın 11 bin 700 metrekaresi yeşil alan olan parkta yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Acıkan, “Alanımızda şu anda 9 adet kamelyamız, yaklaşık 3 bin 500 metrekarelik bir çocuk oyun kümesi, koşu parkuru, bisiklet yolu, 1 adet futbol alanı, 1 adet basketbol alanı olmak üzere çalışmalarımız devam ediyor. Alanımız yaklaşık 20 bin metrekare, bunun yaklaşık 11 bin 700 metrekaresi yeşil alan, şu anda 3 bin 888 adet fidan dikmiş bulunmaktayız. Bu türlü devam ediyoruz. Kayseri’mize iyi olsun inşallah” diye konuştu.