Kayseri Büyükşehir'den 'İncesu'ya eğitim takviyesi

Kayseri Büyükşehir'den 'İncesu'ya eğitim takviyesi
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, İncesu ilçesi Saraycık Mahallesi TOKİ Konutları’na Büyükşehir Belediyesi tarafından kazandırılan ve üretimi son kademeye gelen okulun inşaat çalışmalarını yerinde inceledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri merkez ve 16 ilçeyi her alanda daha uygun noktalara taşıma gayesiyle projelerini hayata geçiren Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç bu kapsamda, İncesu ilçesine ziyaret gerçekleştirdi. Lider Büyükkılıç, İncesu ilçesi Saraycık Mahallesi TOKİ Konutları’na Büyükşehir Belediyesi tarafından üretimi devam eden okulun inşaat çalışmalarında incelemelerde bulundu.

Büyükkılıç’a teknik seyahat sırasında İncesu Belediye Lideri Mustafa İlmek ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hamdi Elcuman da eşlik etti. Lider Büyükkılıç, burada yaptığı açıklamada, Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak burada muhtaçlık üzerine okul imalini üstlendiklerini ve projenin tamamlanma kademesine geldiğini belirtti.

“OKULUMUZ TAMAMLANMA ETABINA GELDİ”

Projenin hayata geçmesiyle birlikte bölgedeki eğitim gereksiniminin karşılanacağına vurgu yapan Büyükkılıç, şunları söyledi: “Şuanda İncesu ilçemize bağlı olan Saraycık bölgemizde TOKİ mahallemizdeyiz. Buradaki 432 konutumuzun eğitim muhtaçlığını karşılamak maksadıyla Kayseri Büyükşehir Belediyesi olarak üzerimize düşeni yaptık. Okulumuz tamamlanma evresine geldi. Ulusal Eğitim’imiz inşallah gerekli hazırlıklarını yapar, biz de müracaatımızı yaparız, buradaki dostlarımızın eğitim sorunu çözülmüş olur. İncesu Belediyemize, yüklenici firmamıza, katkısı olan topluluğumuza ve en kıymetlisi bundan sonraki süreçte hizmet verecek Ulusal Eğitim’imizin grubuna teşekkür ediyorum. İncesu ilçemize güzel uğurlu olsun.”

İncesu Belediye Lideri Mustafa İlmek ise Lider Büyükkılıç’a dayanaklarından ötürü teşekkür ederek, “Burada bir okul meselemiz vardı. Sağ olsun Memduh liderimiz, Büyükşehir’imiz bu sorunu giderdi. Yeni eğitim devrine hazır hale gelecek. İlçemize, mahallemize iyi, uğurlu olsun. Memduh Liderim nezdinde Büyükşehir Belediyemizin gruplarına teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Başkan Büyükkılıç, okulun inşa çalışmalarını inceleyerek, yüklenici firma yetkililerinden son durum hakkında bilgiler aldı. Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, ayrıyeten Saraycık Mahallesi sakinleri ile bir ortaya geldi.

Mahalle sakinlerinin talep ve tekliflerini dinleyen Lider Büyükkılıç, “Daha hoş, daha âlâ, daha konforlusunu insanımız hak ediyor. Devletiyle, vatanıyla, milletiyle barışık, Sayın Cumhurbaşkanımızın dua kaynaklarısınız” dedi.