Kayseri Büyükşehir'den kırsala özel çalışma

Kayseri Büyükşehir'den kırsala özel çalışma
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, merkezde olduğu kadar kırsal kısımlarda de ulaşımın kesintisiz, konforlu ve inançlı sağlanabilmesi için dokunuşlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Kayseri’nin kuzey bölümünde Kocasinan ilçesi Çevril-Taşhan Mahallesi ortasındaki ulaşımı sağlayan yolda, genişletme çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kent genelinde ulaşım imkânlarının arttırılmasına yönelik planlamalar ve çalışmalar gerçekleştiren Büyükşehir Belediyesi, gerek kent merkezinde gerekse kırsal mahallelerdeki yollarda konfor ve inanç arttırıcı dokunuşlarına devam ediyor.

DAR YOLLAR GENİŞLİYOR, YOLLARA KONFOR VE İTİMAT GELİYOR

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığı grupları tarafından, Kocasinan ilçesi Çevril Mahallesi istikameti - Taşhan Mahallesi ilişkisi yol ayrımı görüş açısının olmaması ve yol berbatın yüksek olması ile Taşhan Mahallesi’ne iniş ve çıkışta tehlike oluşturması münasebetleriyle, mevcut kavşakta yol berbatın düşürülmesi ve kavşakta genişletme çalışmaları başlatıldı.

KISA MÜDDETTE SONUÇLANDIRILMASI PLANLANIYOR

Dar yollar genişlemesi ile yollara konfor ve itimat gelirken, Kocasinan ilçesi Çevril Mahallesi istikameti - Taşhan Mahallesi kontağı yol ayrımındaki çalışmaların kısa müddette sonuçlandırılması planlanıyor. Çalışma sonucu mahalle sakinlerinin daha inançlı bir halde seyahat yapmaları sağlanarak, muhtemel kazaların da önüne geçilmiş olacak.