Kayseri Büyükşehir'den 'ulaşım' doruğu

Kayseri Büyükşehir'den 'ulaşım' doruğu
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, başta raylı sistem çizgileri olmak üzere ulaşım yatırımlarına ait kapsamlı bir toplantı gerçekleştirdi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Türkiye’de yolları ve ulaşım ağıyla örnek gösterilen vilayetler ortasında bulunan Kayseri’yi, her alanda olduğu üzere ulaşım alanında da daha yeterli noktalara taşıma gayesiyle çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Toplantı Salonu’nda gerçekleşen toplantıya Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın yanı sıra Genel Sekreter Hüseyin Beyhan, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Hasdal ile Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Daire Lideri Sedat Erdoğan, Ulaşım A.Ş. Genel Müdürü Mehmet Canbulut ve ulaşım ünitesi takımları katıldı.

Başkan Büyükkılıç’a kent genelinde ulaşım alanında yapılan hizmetler, yeni yapılacak çalışmalar ve alternatif yollar ile ilgili bahisler üzerine sunum yapıldı.

Büyükkılıç, ulaşım konusunda her alanda tecrübeli ve birikimli takımı ile gece, gündüz demeden fedakârca vazife yapmaya devam ettiklerini belirterek, emeği geçen mesai arkadaşlarına teşekkür etti.

TRAMVAY ÇİZGİLERİ İLE KESİNTİSİZ ULAŞIM İMKÂNI

Öte yandan Lider Büyükkılıç, İldem’den Kayseri Kent Hastanesi’ne uzanan raylı sistem sınırının hizmet vermeye devam ettiğini ve test sürüşleri devam eden Talas Mevlana-Cumhuriyet Meydanı Ortası Tramvay Hattı’nın da kısa müddette hizmet vermeye başlayacağını söyledi. Büyükkılıç, genişleyen ve gelişen raylı sistem ağı ile vatandaşların kentin değerli noktalarına inançlı ve konforlu ulaşım imkânına kavuşacağını belirtti.

Büyükkılıç, maksatlarının ulaşımda aslında konforlu olan Kayseri’yi daha da konforlu, daha inançlı hale getirmek olduğunun altını çizdi.