Kayseri dinamiklerinden iki ilçeye doğal gaz kelamı

Kayseri dinamiklerinden iki ilçeye doğal gaz kelamı
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, TBMM Ulusal Savunma Kurulu Lideri, AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar ile birlikte Pınarbaşı ve Sarız ilçelerini ziyaret ederek, vatandaşla buluştu. Lider Büyükkılıç, Sarız’da muhtarlarla bir ortaya gelerek, ilçeye doğal gaz çalışmalarına 2024 yılı Ocak ayından itibaren başlanacağı muştusunu verdi. Hem kent merkezinde hem de ilçelerde ağır bir biçimde çalışmalarını sürdüren Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçeleri ziyaret et

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Hem kent merkezinde hem de ilçelerde ağır bir halde çalışmalarını sürdüren Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, ilçeleri ziyaret etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Lider Büyükkılıç, TBMM Ulusal Savunma Komitesi Lideri ve AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar ile birlikte Pınarbaşı ve Sarız’a ziyaret gerçekleştirdi.

İlk olarak Pınarbaşı’na giden Büyükkılıç, Evvelki periyot Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar, Milliyetçi Hareket Partisi Kayseri Milletvekili Baki Ersoy, AK Parti Vilayet Lideri Fatih Üzüm ve Pınarbaşı Belediye Lideri Menduh Uzunluoğlu ile birlikte Pınarbaşı Kızılören Mahallesi’nin şehidi Piyade Uzman Çavuş Basri Demirel’in ailesini ziyaret etti.

Akar ve Büyükkılıç ile beraberindeki heyet, ayrıyeten Pınarbaşı Belediye Lideri Menduh Uzunluoğlu’nu ziyaret ederek ilçedeki çalışmalarla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Başkan Büyükkılıç, Akar ile birlikte Pınarbaşı Bayan Teşebbüsü ve İşletme Kooperatifi’ni ziyaret edip, bayanların ürettikleri eserleri incelediler.

Daha sonra Sarız ilçesine geçen Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Evvelki periyot Ulusal Savunma Bakanı Hulusi Akar ve beraberindekiler Sarız Belediyesi önünde vatandaşlar tarafından davul zurna eşliğinde karşılandı. Sarız Belediye Lideri Baki Bayrak’ı da ziyaret eden Lider Büyükkılıç, Akar ve beraberindekiler yapılan ve yapılacak olan hizmetlerle ilgili istişarelerde bulundu.

SARIZ’A DOĞAL GAZ MÜJDESİ

Sarız’da muhtarlarla bir ortaya gelerek, taleplerini dinleyen Lider Büyükkılıç, ilçeye yapılacak doğal gaz yatırımı planlamasındaki son durumla alakalı SOCAR Türkiye Doğal Gaz İş Ünitesi Tarife, Yatırım ve Paydaş Alakaları Dağıtım Lider Yardımcısı Ertan Yıldız ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirerek bilgi aldı.

Büyükkılıç, SOCAR ve Kayserigaz idaresine teşekkür ederek, “İnşallah Mevla mahcup etmez. Kasım Aralık üzere tanıtım, en ince ayrıntısına kadar proje hazır, gerekli çalışmalar başlayacak 2024 itibariyle” dedi.

“SİZLERE LAYIK OLMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Konuşmasında birlik beraberlik iletisi veren Lider Büyükkılıç, “Buradaki birlik, beraberlik, dayanışma, Cumhur İttifakı anlayışı içerisinde bizlere sahip çıkma duygusu her vakit bizleri sizlere daha da gönülden bağlamıştır. Gönül insanlarının buralarda üreten olması, hizmet eden olması, her vakit ay yıldızlı Türk bayrağımızın, vatanımızın, milletimizin, devletimizin yanında yer alma anlayışıyla kenetlenmesi bizleri güçlendiriyor. Güzel ki varsınız, sağ olun, var olun. Bugüne kadar hiçbir kardeşimizi ayrıştırmadan, ötekileştirmeden bağrımıza bastık. Ne istedilerse onu hayata geçirmeye çalıştık. Her vakit istişare halindeyiz. Allah’a şükürler olsun sizlere layık olmaya çalışıyoruz” diye konuştu.

“KAYSERİ MODELİ BELEDİYECİLİK”

Büyükkılıç, Kayseri modeli belediyecilik vurgusu yaparak, şunları söyledi: “Şehrimizi, ülkemizi çok seviyoruz. Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri adeta akademi. Kayseri modeli belediyecilik diye konuşuluyor, hatta Haseki modeli belediyecilik diye konuşuluyor. Bunlar bizim için sevindirici cümleler. Bugüne kadar taşrada yapılan hizmetler tahminen hiçbir devirde yapılmamıştır. Birliğin, beraberliğin, dayanışmanın en hoş sembolünü sergileyerek hizmetimize devam edeceğiz. Kıymetli olan ‘insanı yaşat ki devlet yaşasın.’ Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Sayın Bahçeli ile el ele, kol kola Cumhur İttifakı anlayışı içerisinde kenetlenirken hiç kimseyi de dışında bırakmadan bağrımıza basarak üzerimize düşeni yapacağız. İsrafa fırsat vermeden, insaf ölçüsüyle gerekli hizmetleri sizlere ulaştıracağız.”

“YENEMEYECEĞİMİZ ZAHMET, AŞAMAYACAĞIMIZ PÜRÜZ YOK”

TBMM Ulusal Savunma Komitesi Lideri, AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar da bir tarafta büyük ve güçlü Türkiye için çalışırken öbür tarafta da Kayseri’nin de bu gelişmelerden hissesini alması için yapılması gereken ne varsa herkesin canla başla çalıştığını kaydetti. Akar, birlik ve beraberliğin devam ettiği surece yenemeyecekleri zahmet, aşamayacakları mahzur olmadığının altını çizerek, “Başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere bütün bakanlarımız, bütün valilerimiz, bütün belediye liderlerimiz, bütün vilayet, ilçe liderlerimiz ülkemizin daha ileri gitmesi için yapılması gereken ne varsa bunların peşindeyiz. Bizim en büyük teminatımız birliğimiz ve beraberliğimiz. Bu birliğimiz, beraberliğimiz devam ettiği surece yenemeyeceğimiz zahmet, aşamayacağımız pürüz yok. Biz hiçbir formda sağa sola sapmadan istikamette, ülkemizin daha büyük, daha güçlü olması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” halinde konuştu.

AK Parti Kayseri Vilayet Lideri Fatih Üzüm de Sarız’da coşkuyla karşılandıkları için gurur duyduklarını söz ederek, “Memduh Liderime hepinizin huzurlarında teşekkür ediyorum. Tekraren gelmiş, buraya hizmet getirmiş. Sayın Bakanımıza da teşekkür ediyorum” dedi.

Sarız Belediye Lideri Baki Bayrak ise Lider Büyükkılıç’ın ilçenin meseleleriyle ilgili sık sık Sarız’ı ziyaret ettiğini hatırlatarak, “Sağ olsunlar. Sarız ilçemiz Cumhur İttifakının bütün imkânlarından faydalandılar. Huzurunuzda Cumhur İttifakının Büyükşehir Belediye Lideri olan Sayın Memduh Büyükkılıç’a ilçemize göstermiş olduğu takviye ve emekten ötürü çok teşekkür ediyorum” sözlerini kullandı.