Kayseri Hacılar ADEM'de sertifika merasimi

Kayseri Hacılar ADEM'de sertifika merasimi
Hacılar Aile Takviye Merkezi’nde (ADEM) birinci ve ikinci devir kurslarını tamamlayan 101 bayan kursiyer düzenlenen sertifika kermesinde evraklarını aldı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Parkı, Hacılar Kafe Restoran’da düzenlenen kermes ve sertifika merasimine Kayseri'nin Hacılar Kaymakamı Burak Dertlioğlu, Hacılar Belediye Lider Vekili Fazilet Kahraman, İŞKUR Vilayet Müdürü Ayşe Ak, ilçe protokolü, kursiyer bayanlar ve davetliler katıldı.

Programda bir konuşma yapan ve ADEM kurslarının bayanların umudu olduğuna vurgu yapan Hacılar Belediye Lider Vekili Fazilet Kahraman, “ADEM merkezlerinde bayanlarımız çeşitli branşlarda hem eğitim alıyor hem de sosyalleşiyorlar. Bununla birlikte bayanlarımızın toplumsal yaşama daha fazla dâhil olduğunu, ekonomik ve toplumsal istikametten güçlenerek aile bütçelerine de katkıda bulunduğunu görüyoruz.” Dedi

Devletin tüm imkânları ile bayan, çocuk, genç, yaşlı, engelli ayrımı yapmadan bütün insanların her vakit yanında olduğunu tabir eden Kahraman kelamlarını şöyle sürdürdü; “Belediye olarak bizler bayan istihdamının artırılarak bayanlarımızın toplumda toplumsallaşmaları maksadıyla yürütülen çalışmalara her vakit dayanak olduk ve olmaya da devam edeceğiz. Bu kurslara vakit ayırarak, katılan tüm kursiyerlerimizi ve onlara bu imkânları sunan öğretmen ve yöneticilerimizi tebrik ediyorum. Hacılar Aile Dayanak Merkezi’ne dayanak veren başta Kaymakamımız Burak Dertlioğlu olmak üzere Belediye Liderimiz Bilal Özdoğan ve hayırseverlerimize de teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen Hacılar Kaymakamı Burak Dertlioğlu da yaptığı konuşmada, “Burada sağ olsun nitekim Hacılarımızın her türlü kurumuyla birlikte hoş bir işbirliği yaparak başta gıyabında Belediye Liderimiz Bilal Özdoğan beyefendiye de buradan teşekkür etmek istiyorum. ADEM çok hoş bir proje. Bunu her vakit desteklediğimiz bir projeydi. Sahiden tıpkı bayan kooperatiflerimiz üzere aile dayanak merkezlerimizde bayan emeğinin yerini bulması, pahasını bulması açısından son derece kıymetli. Gözbebeğimiz bir projemiz. O yüzden burada emekleri geçen herkese çok teşekkür ediyorum. Bizlerde bundan sonra tüm vatandaşlarımıza tüm bayanlarımıza kapımızın açık olduğunu belirtmek istiyorum. Verdikleri emekler için tüm kursiyerlerimize ayrıyeten teşekkür ediyorum.” Dedi.

Protokol tarafından açılış kurdelesi kesilmesinin akabinde ADEM kursiyeri bayanlar tarafından el emeği göz ışığı yapılan eserler iştirakçiler tarafından ilgiyle gezildi.