Kayseri Hacılar'da yollara kilit parke

Kayseri Hacılar'da yollara kilit parke
Kayseri'nin Hacılar Belediyesi, ilçe genelinde gerçekleştirdiği yol imal, kilit parke taşı döşeme ve yenileme çalışmalarını sürdürüyor.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri'nin Hacılar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü grupları bu çerçevede, ilçe genelinde muhtaçlık duyulan noktalarda kilit parke yol imal çalışmasına devam ediyor. Hacepli Cami Sokak, Yeşil Sokak, Dörtkuyu Çıkmaz Sokak, Hazal Sokak, Esen Sokak ve Kavruk Sokak’ta yaklaşık 20 bin metrekare kilitli parke yol üretimini tamamladı.

Bu dönem yaklaşık 180 bin metrekare kilitli parke yol yapılacağını tabir eden Hacılar Belediye Lideri Bilal Özdoğan, mahallelerde üstyapı çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.Sakar Eşmecik mevkii Hazal Sokak’ta incelemelerde bulunan Özdoğan, burada yaptığı açıklamada, “Hazal sokak imara uygun yapılanmasıyla, yolların açılmasıyla ulaşımını çok rahat yaptığı bir alan idi. Bu alanda da yapılaşmalar arttıkça altyapı hizmetleri tamamlandıktan çabucak sonra planladığımız halde yaklaşık 6 bin metrekarelik bir kilitli parke işini de gruplarımız tamamlamış oldular. Bütün vatandaşlarımız burada bu konforu gördüler” dedi.

Hem vatandaşlarla sohbet eden hem alanı inceleyen Lider Özdoğan, daha sonra Yeşil Sokak’ta yetkililerden bilgi aldı. Vatandaşların imara uygun yapılarıyla ilçenin daha da güzelleştiğine vurgu yapan Özdoğan, “Burada da yaklaşık 5 bin metrekarelik bir kilitli parke çalışmamız var. Bu alanda da gerekli düzenlemelerden sonra plan dâhilinde üst yapı çalışmasına başladık. Bunları biz kış devrinde planlayıp alt yapı sorunu olmayan ve vatandaşımızın imara uygun yapılarından sonra taleplerini kıymetlendirerek bir sıralama içerisinde yaptığımız alan burası” dedi.

Son olarak Sakar Çiftliği’nde incelemelerde bulunan Lider Özdoğan, “Küme meskenler olarak bilinen bölgede yaklaşık 2 bin 500 metrekarelik kilitli parke uygulaması yaptık. Bu mevki, tarım alanları ve de bilhassa bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın yeniden hayvancılıkta kullandığı alanlara da hudut olan bir bölge. Vatandaşlarımızın hem yağış sorununu hem de toz sorununu çözmüş olduk” tabirlerine yer verdi.“Hem hoş ilçemizin hoş bölgelerinde yapılaşmalar sistemli bir halde artıyor hem de kentsel hizmetlerin nizamlı bir halde vatandaşlarımıza ulaşmasına vesile oluyor.” diyen Özdoğan, emeği geçen tüm çalışanlara teşekkür ederek kelamlarını tamamladı.