Kayseri Hacılar'ın çehresi değişiyor

Kayseri Hacılar'ın çehresi değişiyor
Kayseri'nin Hacılar ilçesinde, belediye grupları gece-gündüz demeden çalışarak ilçeyi çağdaş bir görünüme kavuşturmak ve hayat standardını yükseltmek için altyapı ve üstyapı çalışmalarını sürdürüyor.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri'nin Hacılar Belediye Lideri Bilal Özdoğan, yapılan çalışmaların her geçen gün nüfus yoğunluğu artan Hacılar'ı geleceğe hazırlamak hedefiyle yapıldığını söz etti.

Hacılar Belediyesi, çalışmalarına ilçenin farklı noktalarında eş vakitli olarak devam ederken bilhassa yolların yenilenmesine öncelik veriliyor. Son üç aylık süreçte ilçe genelinde 14 kilometrelik gaz sınırı, 12 kilometrelik su sınırı, 2 buçuk kilometrelik kanal sınırı, 40 bin metrekare kilitli parke yol ile 3 bin ton asfalt yol imal çalışması yapıldı.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Hacılar Belediye Lideri Bilal Özdoğan, ilçenin farklı mahalle, sokak ve caddelerinde altyapısı tamamlanan yerlerde üstyapı çalışmalarını sürdürdüklerini kaydetti. Özdoğan kelamlarını şöyle sürdürdü;

“Biz faaliyetlerle dolu bir yazımız olacak demiştik. Bu minvalde Nisan ayı ortasıyla birlikte ilgili kurumlarımız ile üstyapı ve altyapı çalışmalarına başladık. Bu 3 aylık süreçte Kayserigaz tarafından Yediağaç, Beğendik ve Üst Mahallelerde 14 kilometrelik gaz sınırı döşendi. Tekrar KASKİ tarafından türlü mahallelerde lakin bilhassa Akyazı, Erciyes ve Yediağaç bölgelerinde 12 kilometrelik bir çalışma yapıldı. Erciyes ve Akyazı Mahallelerimizde 2 buçuk kilometrelik bir kanal çizgisinin da tamamlandığını söyleyelim.”

İlçede altyapısı tamamlanan yerlerde üstyapı ve yol imal çalışmalarını da acilen yaptıklarını belirten Özdoğan; “Şu ana kadar 40 bin metrekare kilitli parke yol çalışması yapıldı. Bu hafta itibariyle inşallah bu 50 bin metrekareyi geçecek. Bu da planladığımızın üçte biri. Asfalt yol imal çalışmalarına bakıldığında yaklaşık 3 bin tonluk bir çalışma yaptık. Yaptığımız çalışmalar ilçemize ve vatandaşlarımıza güzel uğurlu olsun.” dedi.