Kayseri itfaiyesi Mersin'de yardıma koştu

Kayseri itfaiyesi Mersin'de yardıma koştu
Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı’na bağlı 4 araç ve 13 işçi, Mersin’in Gülnar ilçesinde yangınların söndürülmesi için canla başla çaba etti.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kent genelinde doğal afetler ve trafik kazaları başta olmak üzere birçok olaya anında müdahale eden Kayseri Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı takımları, Türkiye’nin rastgele bir noktasında yaşanan doğal afet olaylarına da duyarsız kalmayarak, çalışmalara katıldı.

Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi takımları, Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç’ın talimatlarıyla Mersin’in Gülnar ilçesinde yangınların söndürülmesi için kısa mühlet içerisinde bölgeye ulaşarak yangın söndürme çalışmalarına katıldı.

Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, yangın söndürme çalışmalarında Büyükşehir Belediyesi İtfaiye gruplarının canla başla gayret ettiğini belirterek, “Ekiplerimiz canla başla büyük bir çaba gösterdiler” dedi.

Bölge halkına ve Türk milletine geçmiş olsun temennisinde bulunan Lider Büyükkılıç, “Allah bölgede fedakârca yangın söndürme çalışmalarını yürüten tüm takımlardan razı olsun” sözlerini kullandı.

Kayseri İtfaiyesi, Mersin ili Gülnar ilçesinde 4 araç, 13 işçi ve kâfi sayıda ekipmanlar ile orman yangınlarına müdahale etti. Yangının denetim altına alınmasının akabinde Kayseri İtfaiyesi grupları kente döndü.