Kayseri Kocasinan Belediyesi'ne 'villa' geliri

Kayseri Kocasinan Belediyesi'ne 'villa' geliri
Kocasinan Belediyesi, Kayseri’nin denizi Kuşçu ve Gömeç’de bulunan 24 adet villa yeri için düzenlediği ve vatandaşların ağır ilgi gösterdiği ihalelerden toplam 44 Milyon 180 bin Türk Lirası gelir elde etti.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Yapılan yatırımlar sayesinde Kayserililerin eşsiz görüntüyü keyifle seyrettiği Kuşçu’ya farklı bir hoşluk kattıklarını vurgulayan Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, ihalelerinde bunun en büyük göstergesi olduğunu söyledi.

Yoğun talep üzerine ihaleler, Kocasinan Belediyesi’nin otoparkında gerçekleştirildi. Encümen huzurunda açık artırma yordamıyla gerçekleştirilen ihalelerde, maviyle yeşilin bir ortada olduğu Kuşçu Mahallesi’nde 16 adet villa yeri ve Gömeç Mahallesi’nde 8 adet villa yeri olmak üzere toplam 24 taşınmaz satışa sunuldu.

“Hayırlı olsun” dilekleriyle ihalenin açılışını yapan Lider Çolakbayrakdar ile iştirakçiler ortasında vakit zaman tatlı pazarlıklar yaşandı. İhaleye ağır ilgi gösteren iştirakçilere teşekkür eden Lider Çolakbayrakdar; “Bölgemizin ve kentimizin kalkınması, Kocasinan’ımızın daha da güzelleşmesi için ağır çaba gösteriyoruz. Bilhassa vatandaşlarımızı günün yorgunluğundan kurtarabilmek için toplumsal yerler yapıyoruz. Bunlardan birisi ise Kuşçu Bölgesidir. Maviyle yeşilin bir ortada olduğu Kuşçu’nun kentin toplumsal yaşantısını renklendirmesini ve hobi yeri olmasını sağlamak için çalışıyoruz. Bu çerçevede Kuşçu’da bungalov konutlarla bir tatil köyü kurduk. Yamula Barajı kıyısında, oturma alanları, 7’den 70’e her kesite hitap eden piknik alanları üzere değişik toplumsal yerler ve imkanlar oluşturduk. Ayrıyeten yerli ve yabancı turistler için trekking yapılabilecek yürüyüş parkurları ile kentin stersinden uzakta keyifli bir seyahate çıkma fırsatı sunuyoruz. Bilhassa motor tutkunları, bisiklet severler ve olta balıkçıları için özel çalışmalar ve etkinlikler düzenliyoruz. Son olarak ise bölgeye kazandıracağımız kano ve yelken tesisi ile kentimizde su sporlarının yapılabileceği bir yer faaliyete geçmiş olacak. Gençler ve su sporu meraklılar olmak üzere herkesin ilgi gösterebileceği, renkli ve farklı su sporların yapılacağı bir aktivite merkezi olacak. Kuşçu’yu kentin toplumsal hayatına renklendirecek bir bölge haline getireceğiz. Bu vesileyle hem Kocasinan sakinlerine hem de taşınmazları alan vatandaşlarımıza güzel uğurlu olsun” sözlerini kullandı.

Kocasinan Belediyesi, ihalelerde toplam 44 Milyon 180 bin Türk Lirası gelir elde etti.