Kayseri Kocasinan dönüşümle güzelleşiyor

Kayseri Kocasinan dönüşümle güzelleşiyor
Kayseri'nin Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, kentsel dönüşüm projeleri kapsamında daha çağdaş bir yapılaşmayla taçlandırılan Seyrani’ deki Kardeş Kentler Caddesi’nden başlayıp, Bekir Yıldız Bulvarı’na bağlayacak olan yeni yolu inceledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri'nin Kocasinan ilçesine bağlı Seyrani ’de de kentsel dönüşümün ağır bir formda devam ettiğini vurgulayan Lider Çolakbayrakdar; “Seyrani, kentsel dönüşüm ile yenileniyor, değişiyor, dönüşüyor ve güzelleşiyor” dedi.

Kentsel Dönüşüm Projeleri’nden biri olan Seyrani Mahallesi’nde etraf düzenleme ile üretimine başlanan ana aksın çalışmalarını denetim eden Lider Çolakbayrakdar, çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi aldı. Dönüşüm projeleri ile vatandaşların daha hoş ve daha konforlu ortamlarda yaşamaları için durmaksızın çalıştıklarına dikkat çeken Lider Çolakbayrakdar; “İnsanların keyifli ve huzurlu olarak yaşayabileceği bir Kocasinan’ı hazırlamak için çaba ediyor ve ağır efor gösteriyoruz. Bu doğrultuda Seyrani Mahalle’mizde kentsel dönüşüm konutları tüm süratiyle devam ediyor. Bu kentsel dönüşüm ile Seyrani’nin yenilenmesi, değişimi, dönüşümü ve güzelleşmesi manasına geliyor. Bu noktada Kardeş Kentler Caddesi’nden başlayıp, Bekir Yıldız Bulvarı’na bağlayacak olan ve bölgenin içerisindeki ana sınırlardan birisi olan yolun çalışmalarına başlandık. Bu yol üretimi tamamlanmasıyla birlikte Seyrani kentsel dönüşüm etapları içerisindeki hedeflediğimiz ana bulvarlardan bir adedini açmış olacağız. Yollar, parklar, etraf düzenlemesi ve öbür toplumsal donatıların çalışmaları da devam ediyor. Bunların bitmesiyle kentsel dönüşümün tamamlanması demektir. Gruplarımız, her bölgede olduğu üzere bu bölgede de ağır bir halde çalışıyor. Bu yıl içerisinde planladığımız parkları ve iç yolları, bölgeye kazandıracağız. Güzel olsun” sözlerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, Seyrani ’de dönüşüm tamamlandığında yeşil alanları, yeni yolları, oyun parkları ve toplumsal etrafı ile daha hoş olacağını kelamlarına ekledi.