Kayseri Kocasinan'da dönüşüm tam gaz

Kayseri Kocasinan'da dönüşüm tam gaz
Kayseri Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, Yavuzlar Mahallesi’nde mülkiyet sorununun tahlilinin akabinde başlanan gecekonduların yıkım çalışmalarını inceledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Her bölgede olduğu üzere Yavuzlar, Gaziosman ve Yunusemre bölgesinde de kangrene dönen 50 yıllık sıkıntıları, istikrarlı bir formda birer birer tahlile kavuşturduklarını belirten Kayseri'nin Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın gelecek 50 yılını da planladıklarını söyledi.

Yavuzlar Mahallesi’nde kronik imar probleminin çözümlenmesiyle başlayan eski konutların yıkım çalışmalarını denetim eden Lider Çolakbayrakdar, imara uygun bir formda bölgeye yeni bir park daha kazandıracaklarının muştusunu verdi.

Mülkiyet dertleri nedeniyle uzun yıllar bekleyen birçok yeri, tahlile kavuşturarak, vatandaşların hizmetine sunduklarını belirten Lider Çolakbayrakdar, bölgenin muhtaçlığına nazaran tahliller ürettiklerine dikkat çekerek; “Yavuzlar, Yunusemre ve Gaziosman Mahalle’mizdeki kronik sıkıntıları olan sorunları, birer birer çözüyoruz. 40-50 yıllık meseleleri, yapmış olduğumuz isabetli çalışmalarla istikrarlı bir biçimde çözüyoruz. İçinde bulunduğumuz bölgenin de mülkiyet sorununu çözdükten sonra imara uygun bir formda park çalışmalarına başladık. Buradaki parkın inşaat çalışmalarını tamamlayıp, bölgede yaşayan vatandaşların hizmetine sunmuş olacağız. Tabi ki birtakım işlerin gün yüzüne çıkması biraz vakit alıyor. Mülkiyet sıkıntıları, önemli manada süreç işleyen işlerdir. Ancak bu noktada daima yapmış olduğumuz ısrarlı bir formda çalışmalar, meyvelerini veriyor. Gerek kentsel dönüşümle gerekse buradaki yapmış olduğumuz imar çalışmalarla imarsız yapıların yıkımını yaparak, bu bölgenin tamamının sorunlarını teker teker çözüp bitiriyoruz. Kocasinan Bölgesi içerisinde, buna misal mahallelerimizde de değişim dönüşümü süratlice devam ettiriyoruz. Kocasinan’ımızın içerisindeki mahallelerimizi, çağdaş normlarda, hoş konutlarla, etraf düzenlemelerini yaparak, yol, park vs. gereksinimlerini gidererek, Kocasinan’a yakışır hale getireceğiz. Şimdiden yapılan çalışmaların güzel uğurlu olmasını diliyorum” sözlerini kullandı.

Başkan Çolakbayrakdar, Kocasinan’ın dört bir yanında çalışmaların devam ettiğini kelamlarına ekledi.