Kayseri Kocasinan'da ekolojik pazar açılıyor

Kayseri Kocasinan'da ekolojik pazar açılıyor
Kayseri Kocasinan Belediyesi öncülüğünde sağlıklı eserlerin üretim ve tüketimini teşvik için kurulan ‘Yüzde 100 Ekolojik Pazar’, bu yıl 11.kez açılıyor

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri'nin Kocasinan Belediyesi öncülüğünde Vilayet Tarım ve Orman Müdürlüğü, Kapadokya Organik Tarım Üreticileri Birliği Derneği (KAPTAR) ve Buğday Ekolojik Ömrü Destekleme Derneği’nin katkıları ile hazırlanan ‘Yüzde 100 Ekolojik Pazar’, organik eser üreticileri ile tüketiciyi buluşturuyor. Kocasinan Belediyesi’nin daha sağlıklı toplum, daha sağlıklı jenerasyon ve daha sağlıklı yarınlar oluşturmak ismine organik eserlerin üretimine ve tüketimine takviye olmak emeliyle üzerinde hassasiyetle durduğu aktifliğin bu yıl, 11’incisini gerçekleştirecek. ‘Ekolojik Pazar’da bu yıl 33 üretici, stantlarda organik eserleri tüketicilere sunacak.

Kayseri’de 2013 yılından bu yana zehirsiz besine erişmek isteyen tüketicilere sağlam besin sağlayan ve organik sertifikalı üretim yapan çiftçilerin eserlerini pazarlayabilmesi için imkan sağlayan 0 Ekolojik Pazar, Kasım ayına kadar her pazar günü Erciyesevler Pazar Alanı’nda kurulmaya devam edecek. Ağustos-Kasım devrinde kurulan pazar lokal üreticilerin tezgahlarına mesken sahipliği yapmakla birlikte üreticiden tüketiciye adil bir üretim ve pazarlama modeli ile sürdürülebilir besin konusunda başka belediyelere de öncülük ediyor.

%