Kayseri Kocasinan'da kentsel dönüşüm memnunluğu

Kayseri Kocasinan'da kentsel dönüşüm memnunluğu
Kayseri'nin Kocasinan Belediyesi’nin Yunusemre Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında 2.etabında tamamlanan 36 konutun kura çekimiyle hak sahiplerinin yeri muhakkak oldu.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden birisi olan Yunusemre Mahallesi’ndeki hak sahiplerine taahhüt edilen meskenlerin hepsini, bu son kura çekimiyle tamamlandığını belirten Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi’nin yürüttüğü Kentsel Dönüşüm Projelerinin mutluluğa dönüştüğünü vurguladı.

Kocasinan Belediye Meclis Salonu'nda gerçekleştirilen kura çekimine katılan Lider Çolakbayrakdar, vatandaşların ilgisi ve sempatisiyle karşılaştı. Bilhassa çocuklarla yakından ilgilenen Lider Çolakbayrakdar, Yunusemre kentsel dönüşümünün 2015 yılı Haziran ayında başlattıklarını hatırlatarak; “Yunusemre kentsel dönüşüm alan içerisindeki hak sahiplerine taahhüt etmiş olduğumuz meskenlerin hepsini, bu son kura çekimiyle tamamlanmış olacak. Sıhhat ve huzurla yeni meskenlerinde oturmak nasip olsun. Yunusemre kentsel dönüşüm, 2015 yılından beri devam eden bir süreçtir. 2016 yılı Ağustos ayında birinci vatandaşla mutabakatını yaptık. Vakit içerisinde vatandaşımızın dayanılmaz bir teveccühü, itimadı ve inançla bugünlere kadar geldik.

2017 yılında gecekonduların yıkımının gerçekleşmesiyle buradaki inşaat faaliyetlerine 2018 yılının Mart ayında başladık. 2020 yılın başında ise ince yapı ihalelerine başladık. Pandemi ve bütün zorluklara karşın sene sonuna ince yapı işlerini bitirdik. Müteahhitlere tanınan müddete karşın 9 ay evvelce tamamlandı. Bu noktada müteahhitlere teşekkür ediyorum. 336 dairemizi, pandemi koşullarıyla noter huzurunda canlı yayınla konutlarını belirledik ve tapularını dağıttık. Artık ise son kura çekimiyle hak sahiplerinin konutlarının yerlerini belirliyoruz. Biz yalnızca konut üretmiyoruz tıpkı vakitte bölgenin ve kentin gereksinimlerine yönelik, Kayseri’ye kıymet katacak çalışmaları hayata geçiriyoruz. Her vakit tabir ettiğim üzere ‘Kentsel dönüşüm, bizim için en kıymetli toplumsal dönüşümdür’. Dönüşümle birlikte geleceğimizin teminatı evlatlarımız, yeni ve konforlu bir kentte yaşayabileceği alanları sunacağız. Çabamız, çocuklarımıza, daha hoş bir gelecek sağlayabilmek için içindir” sözlerini kullandı.

Konuşmanın akabinde Lider Çolakbayrakdar, kura çekimini başlattı ve birinci kurayı çocuğa çektirdi. Kura çekimi, 8.Noter huzurunda şeffaf ve objektif bir biçimde gerçekleşti. Kura çekimiyle hak sahiplerinin konutlarının yeri muhakkak oldu. Çekilişe katılan vatandaşların heyecanlı ve keyifli oldukları gözlendi.

Şeffaf bir halde konutların kuralarını çektiklerini belirten hak sahipleri ise Lider Çolakbayrakdar’a dualar ederek, memnunluklarını lisana getirdi.