Kayseri Kocasinan'da sokak oyunlarına ilgi

Kayseri Kocasinan'da sokak oyunlarına ilgi
Kayseri Kocasinan Belediyesi tarafından yaz tatili münasebetiyle çocuklara yönelik düzenlenen sokak oyunları büyük ilgi görüyor.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Sokak oyunlarına katılan Kayseri'nin Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak ‘Çocuk gülerse dünya güler’ anlayışıyla çalıştıklarını belirterek; “Geleceğimizin teminatı her bir çocuğumuz, bizim için farklı bir bedel ve zenginliktir” dedi.

Her hafta farklı mahallelerde gerçekleştirilen Sokak Oyunları Şenliği’nin bu seferki durağı Yeşil Mahalle oldu. Sokak oyunlarında çocuklar, doyasıya eğlenirken aileleri de geçmişte oynadıkları oyunları tekrar görmenin memnunluğunu yaşadı. Oyunlarda kıyasıya yarışan çocuklara sürpriz yaparak, aktifliğe katılan Lider Çolakbayrakdar, onların sevgi şovlarıyla karşılaştı.

Unutulmaya yüz tutmuş sokak oyunlarının Kocasinan’da yaşatılmaya devam ettiğini vurguladı. Lider Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi olarak 7’den 70’e kadın-erkek, genç-yaşlı herkese hizmet edebilmek için ağır uğraş gösterdiklerini belirterek; “Belediye hizmetlerinin yanı sıra çocuklarımız ve gençlerimizi daha da keyifli edecek ve eğlendirecek etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklerde çocuklarımız memnun olurken, onlarla birlikte aileler de memnun oluyor ve yüzleri gülüyor. Sizlerin memnunluğu bizimde mutluluğumuz demektir. Bizler Kocasinan olarak kocaman bir aileyiz. Bu aile içerisinde daima birlikte gülmeli, eğlenmeli ve daima bir arada keyifli olmalıyız. İnşallah her geçen gün mutluluğunuz daha da artar. Çocuklarımız bizim göz bebeğimizdir. Bundan ötürü çocuklara özel yaptığımız bu ve buna emsal aktiflikleri devam ettireceğiz” sözlerini kullandı.

Sandalye kapmaca, halat çekme, yumurta taşıma ve çuval yarışı üzere oyunlara katılan çocuklar birbirleriyle kıyasıya çaba ederken, oyun oynamanın tadına vardı. Lider Çolakbayrakdar, aktiflikte kendi eliyle vatandaşlara pilav ve tatlı ikram etmesiyle program sona erdi.