Kayseri Kocasinan'da Uğurevler'e yakın takip

Kayseri Kocasinan'da Uğurevler'e yakın takip
Kayseri'nin Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, Uğurevler Mahallesi kentsel dönüşüm alanını ziyaret etti.

Mehmt UZEL (KAYSERİ İGFA)
Bölgenin uzun bir müddettir bekleyen imar uygulamaları tahlillerini yüzde 90'ın üzerinde tamamladıklarını belirten Lider Çolakbayrakdar, imarla birlikte Uğurevler’e 3 yeni büyük park ile 17 metre genişliğinde yeni bir ulaşım aksını kazandıracaklarının muştusunu verdi.

Uğurevler Mahallesi'nde saha incelemelerinde bulunan Lider Çolakbayrakdar, Kocasinan Belediyesi tarafından bölgeye kazandırılacak olan parklar, yol ve etraf düzenleme çalışmalarını denetim etti.

Dönüşümle birlikte Kayseri’de yaşayan tüm vatandaşların memnuniyeti ve ömür kalitesini artırmayı hedeflediklerini belirten Lider Çolakbayrakdar; “İmar problemleri ve mülkiyet altyapıyla ilgili uzun müddettir beklenen Uğurevler Mahalle’mizde imar uygulama çözümlenmesinde yüzde 90'ın üzerinde tamamladık. En kısa vakit içerisinde yolları, parkları, etraf düzenlemesi ve yeşil alanlarının çalışmalarına başlayacağız. Bununla birlikte eşzamanlı burada müteahhitlerin mutabakatlara başlamasıdır. Konutların yapılmasıyla birlikte imar başlayacak. Böylece bölgeye 3 yeni büyük park yapacağız. Ayrıyeten 17 metre genişliğinde yol çalışmasını da önümüzdeki günlerde çalışmalar olacak. Uğurevler içerisinde bir ulaşım aksını, bu bölgeye kazandırmış olacağız. Yol, park ve öteki çalışmalarımızla Uğurevler ’in makus tarihini yenmek için uğraşlarımız muhakkak bir noktaya geldi. Bundan sonra eski makus tarihini yenmiş olacağız. Güzel olsun. Bu ve buna benzeri çalışmalarımızı gereksinim duyulan bütün mahallelerimizde yapmaya devam edeceğiz. Bütün uğraşımız, ilçenin muhtaçlıklarının karşılandığı ve vatandaşlarımızın daha huzur içerisinde yaşayabileceği bir Kocasinan’ı daima birlikte inşa edebilmektir” sözlerine yer verdi.

Başkan Çolakbayrakdar, kentsel dönüşümü toplumsal dönüşümle birlikte gerçekleştirdiklerini ve Uğurevler Mahallesi’nde olduğu üzere başka mahallelerin muhtaçlığı olan tüm hizmetleri çözmek için yaptıklarını kelamlarına ekledi.