Kayseri Kocasinan'dan eğitime dev katkı

Kayseri Kocasinan'dan eğitime dev katkı
Kayseri Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, kentsel dönüşüm çalışmalarından biri olan Seyrani Mahallesi’nde hayırsever tarafından bölgeye kazandırılan okulu inceledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri'nin Kocasinan Belediyesi olarak okulun etraf düzenlemesini, oyun kümeleri ile spor alanlarını yapacaklarını belirten Lider Çolakbayrakdar, okulu eğitim öğretime hazır hale getireceklerinin muştusunu verdi.

‘Kentsel Dönüşüm Projesi’ kapsamında okul ve dönüşüm alanını denetim eden Lider Çolakbayrakdar, Kentsel dönüşümle Kayseri’ye yakışır hoş bir mahalle daha gün yüzüne çıktığını söyledi.

Kentsel dönüşümle toplumsal odaklı projeler ürettiklerine dikkat çeken Lider Çolakbayrakdar; “Seyrani Mahalle’mizdeki hayırseverimizin kazandırmış olduğu okul, yapacağımız çalışmalarla eğitim öğretime hazır hale gelmiş olacak. Kocasinan Belediyesi olarak üretimi tamamlanan okulun etraf düzenleme, oyun kümeleri ve spor alanları çalışmalarını tamamlayıp, çocuklarımızın hizmetine sunmuş olacağız. 2015 yılında Seyrani Mahallesi’ni ziyaretim sırasında kentsel dönüşümü anlattığımda vatandaşlarımızın bir kısmı o gün için farklı baktı ancak 2016 yılında burada birinci temeli attık ve gerisinden konutlar yapılmaya başlandı. Dönüşümle birlikte okul, park, yol üzere toplumsal donatıları da birer birer yapıyoruz. Bu bölge için çok emek verdik. Artık dönüşümün son evrelerindeyiz. Tabiri caizse ilmek ilmek, dokuya dokuya bugünlere geldik. 8 yıldır Seyrani’yi ilmek ilmek işliyoruz. Kentsel dönüşüm kolay bir iş değil. Türkiye’de kendi imkânlarıyla kendi kaynaklarıyla ve kendi takımıyla bu kadar büyük alanda kentsel dönüşüm yapan sayılı belediyeyiz. Yaptığımız hizmetlerle aydınlık geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yarınlara hazırlıyoruz. Bu vesileyle şimdiden 2023-2024 Eğitim ve Öğretim yılının öğretmenlerimize ve sevgili yavrularımıza hayırlar getirmesini diliyorum” tabirlerine yer verdi.

Başkan Çolakbayrakdar kelamlarını; “Her vakit lisana getirdiğim üzere Kentsel Dönüşüm bizim için öncelikli olarak toplumsal bir dönüşümdür” diyerek noktaladı.