Kayseri Kocasinan'dan Erkilet'e kentsel dönüşüm

Kayseri Kocasinan'dan Erkilet'e kentsel dönüşüm
Kocasinan’a ve Kayseri’ye paha katacak vizyon projelerin başında gelen Erkilet Ertuğrulgazi Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında konutların imali aralıksız devam ediyor.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
‘Kocasinan’ delinince birinci akla kentsel dönüşümün geldiğini vurgulayan Kayseri'nin Kocasinan Belediye Lideri Ahmet Çolakbayrakdar, Türkiye’ye örnek gösterilen kentsel dönüşüm projeleriyle yeni çağdaş mahalleler inşa ederek, ilçeye yeni bir kimlik ve yeni bir çehre kazandırmaya devam ettiklerini söyledi.

Kocasinan Belediyesi olarak kentsel dönüşüm çalışmalarının süratli bir formda devam ettiğine dikkat çeken Lider Çolakbayrakdar; “Erkilet Ertuğrulgazi bölgesinde geçen yılın sonunda 2 blok halinde 117 dairenin temelini atmıştık ve konutların inşaatı tüm süratiyle sürüyor. Artık ise 15 Ağustos Salı Günü saat 14:00’ da 59 dairenin kat karşılığı ihalesi gerçekleştirilecek. Misyona geldiğimden beri 8 yıldır 10 bölgemizde kentsel dönüşüm çalışmalarımız süratli bir biçimde devam ediyor. ‘Kocasinan’ delinince birinci akla kentsel dönüşüm gelir. Kocasinan, eşittir kentsel dönüşümdür. Yani kentsel dönüşüm bizim olmazsa olmazımızdır. Zira bizler biliyoruz ki; yarınlarımız ve çocuklarımız için uygun etraf koşulları olan okulu, parkı, yeşil alanı, pazarı, mescidi, toplumsal donatıları yapılmış her türlü belediye hizmetlerinin olduğu çağdaş standartlarda bir mahalle inşa etmek, lakin kentsel dönüşümle mümkündür. Bunun için vatandaşlar için fırsat olan dönüşümü muhtaçlık olan her mahallemizde gerçekleştirmeye devam ediyoruz. Bilhassa mahallerimizde hemşehrilerimizin hayatlarına dokunarak, onlara daha hoş ömür ortamı sunuyoruz. Mahallelerimiz, kentsel dönüşümle güzelleşiyor ve bedel kazanıyor. Yaptığımız hizmetlerle çocuklarımız daha uygun bir Kocasinan’da yetişmiş olacaklar. Beşere yakışır, hizmet verebileceğimiz, mahalle kültürünün korunduğu, insanların bir ortaya gelebildiği, huzurlu ömür alanları oluşturmak için kentsel dönüşüm projeleri üretiyoruz. Genç, yaşlı, bayan, erkek olmak üzere 7’den 70’e tüm hemşehrilerimin toplumsal muhtaçlıklarının karşılanabildiği huzur içerisinde; memnun ve mesut yaşayabilecekleri, kendilerini ayrıcalıklı görebilecekleri Kocasinan’ı kurmak için çalışıyoruz” sözlerine yer verdi.

Öte yandan Kocasinan Belediyesi’nin Kentsel Dönüşüm Projeleri kapsamında Ertuğrulgazi Mahallesi’nde 15 Ağustos Salı günü saat 14.00’de kat karşılığı ihalesi gerçekleştirilecek. Kat karşılığı ihalenin şartname ve eklerinin Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü'nden temin edinilebileceği üzere 0(352) 222 70 00 numaralı telefondan da detaylı bilgi alınabileceği kaydedildi.