Kayseri Meclisi'nden ağustos toplantısı

Kayseri Meclisi'nden ağustos toplantısı
Kayseri Büyükşehir Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı, Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında gerçekleştirildi. Toplantıda 111 gündem hususu görüşülerek karara bağlandı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi 2023 Yılı Ağustos Ayı Meclis Toplantısı, Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç başkanlığında, Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi.

BÜYÜKKILIÇ’TAN DADALOĞLU FESTİVALİ’NE DAVET

Başkan Büyükkılıç, meclis üyelerini hafta sonu gerçekleşecek olan Dadaloğlu Klâsik Kültür ve Sanat Şenliği’ne davet ederek, “Epey şenlikler ya da Sıla-i Rahim odaklı çalışmalar yapılıyor. Özvatan, Felahiye’mizin Sıtmapınar Şenliği bunlardan birisiydi. Bu ortada bizim olmazsa olmazımız olan Dadaloğlu Şenlikleri. Bu Pazar orada bulunmanızı istirham ediyoruz. Avşar pilavı ve yayık ayranı ikram edeceğiz. Şenliklerin birliğimize, beraberliğimize, dayanışmamıza, ay yıldızlı Türk bayrağımız altında buluşmamıza vesile olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

Daha sonra mecliste 63 asıl, 48 ek olmak üzere toplam 111 gündem hususu meclis üyelerince müzakere edilerek, karara bağlandı.

Göreve başlayan Büyükşehir Belediyesi Afet İşleri Daire Lideri Gonca Arın, kendisini meclis üyelerine tanıtarak, sarsıntı master planı hazırlamayı planladıklarını belirtirken, Lider Büyükkılıç da Arın’ın gelecek meclis toplantısında meclis üyelerine brifing vereceğini söyledi.

BÜYÜKŞEHİR MECLİSİ’NDEN ŞEHİTLERE VEFA

Meclis üyeleri, İncesu ilçesi, Hamurcu Mahallesi aşağı mezarlığın olduğu yerden başlayarak 2875 ada, 10 parselin önünden geçen yola Şehit Necmettin Bayraktar Sokağı ismi verilmesi, tekrar Kocasinan ilçesi, Kuşçu Mahallesi’nde bulunan uygun görülecek bir cadde yahut sokağa Şehit Mustafa Bozkurt Sokağı isminin verilmesi taleplerini farklı başka görüşerek, oy birliği ile kabul etti. Lider Büyükkılıç, tüm şehitlere Allah’tan rahmet diledi.

Gündem unsurları ile ilgili meclis üyelerinin görüşlerinin alındığı meclis toplantısının akabinde, Büyükkılıç, mecliste alınan kararların iyi olması temennisinde bulundu.