Kayseri Melikgazi TOKİ'ye yeni cami açıldı

Kayseri Melikgazi TOKİ'ye yeni cami açıldı
TOKİ Demokrasi Mahallesi’nde Kayseri'nin Melikgazi Belediyesi ve hayırsever iş birliği ile imali tamamlanan Selver ve Dursun Koca Cami’nin açılış merasimi gerçekleştirildi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Gençlere futbol alanı kelamı de veren Melikgazi Belediye Lideri Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Demokrasi Mahallemizde ağır nüfuslu bir yer. Ve gereksinimlerde epeyce fazla. Bizde bu bölgeye en güzel formda hizmet etmeye çalışıyoruz. Yakında buraya bir sıhhat merkezi yapacağız. 8. Etaba da yakın vakitte bir toplumsal tesis yapmıştık. Kayserimiz ile el ele verdik çalışıyoruz. Dursun Amca’ya çok teşekkür ederiz. Sayesinde buraya bir cami yaparak büyük bir gereksinimi karşılamış olduk. Emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Bundan sonra da temel atma ve açılışlarımız devam edecek. Buradan bir müjde de vermek istiyorum. 18 Ağustos Cuma günü saat 18.00’de Havacılık ve Uzay Lisesi’nin temelini atacağız. Tüm hemşehrilerimi bekleriz.” dedi.

Demokrasi Mahalle Muhtarı Hatun Kekeç, “Bizi kırmayarak ilçemizin eksiklerini gideren Mustafa Liderimize çok teşekkür ediyoruz. Mahallemizde eksikler bir bir gideriliyor. Mahallemize camimiz güzel olsun. Cemaati bol olsun.” dedi.

Palancıoğlu Lidere teşekkürlerini ileten AK Parti Kayseri Milletvekili Şaban Çopuroğlu ise, “Belediyemiz her hafta bir hizmetin açılışını yapıyor. İnşallah camimizim cemaati bol olsun. Liderimizin mahallemize her gelmemizde kelamları bitmiyor. Ne keyifli.” diye konuştu.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ise, “Mimarisi böylesine farklı ve hoş olan camimiz için emeği geçenlere çok teşekkür ederim. Kusursuz bir cami olmuş. Mahalleye çok yakışmış. Selver ve Dursun Koca Cami’mizin mahalleye ve Kayserimize iyi olmasını diliyorum.” dedi.