Kayseri Melikgazi'de parklara dezenfeksiyon

Kayseri Melikgazi'de parklara dezenfeksiyon
Kayseri'nin Melikgazi Belediye Lideri Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, çocukların daha steril alanlarda, inançla oyun oynamaları için, parklardaki oyun alanlarının dezenfekte edildiğini söyledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Yaz aylarının gelmesi ve parkların kullanımının artmasıyla oyun kümelerinde dezenfekte çalışması yapıldığını hatırlatan Kayseri'nin Melikgazi Belediye Lideri Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, “Parklar bizim için her vakit farklı bir değer taşıdı. Çocuklarımızın itimatla, sıhhatle, emniyetli bir biçimde eğlenebilmeleri ve gelişmeleri her vakit önceliklerimiz ortasında yer aldı. Çocuklarımızın eğlenirken öğrenebildikleri, spor yapabildikleri, sosyalleşebildikleri park alanlarımız, ailelerimizi de memnun ediyor. Çalışmalarımızı bilhassa çocuklar ve gençler için titizlikle yürütüyoruz. Çocukların gün içerisinde oyunlar oynadıkları yerler olan parklarımızı, tertipli olarak dezenfekte ediyoruz. Çocuklarımızın daima temas halinde oldukları oyun alanlarının hijyenik olması da hayati bir ehemmiyet taşıyor. Ailelerimizin, gençlerimizin, çocuklarımızın içi rahat olsun.” dedi.

Ayrıca ilçede yeşil alan sayısının arttığını söyleyen Lider Palancıoğlu, ilçeye yeni parklar da kazandıracaklarını belirtti.