Kayseri Melikgazi'den depremzedelere yardım eli

Kayseri Melikgazi'den depremzedelere yardım eli
Zelzele bölgelerine birinci günden beri takviyeleri süren Kayseri'nin Melikgazi Belediyesi, 6 Şubat'taki sarsıntılardan etkilenen Kahramanmaraş'ın Dulkadiroğlu ilçesinde, afetzedelerin barınması emeliyle Diyanet Center Of Amerika ile yaptığı ikinci Melikgazi Ömür Alanı’nın açılış merasimini gerçekleştirecek.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri'nin Melikgazi Belediyesi Diyanet Center Of Amerika Hayat Alanı’nda hayatın başlayacağını söyleyen Melikgazi Belediye Lideri Dr. Mustafa Palancıoğlu, “6 Şubat'ta Kahramanmaraş'ta meydana gelen sarsıntının çabucak akabinde hem Melikgazi Belediyesi olarak hem de hayırseverlerle yaptığımız çalışmalar devam ediyor. Bu kapsamda son yaptığımız çalışma Dulkadiroğlu ilçemizde 88 konteynerden oluşan içerisinin tefrişi ile birlikte tamamlanan ömür alanının açılışını bugün saat 17.00'de yapıyoruz. Büsbütün tefrişatı yapıldı.

Konteynerlerin buzdolabı, televizyon, klima, yatak, masa ve sandalyeleri olmak üzere çatalından bıçağına, sabununa kadar her türlü muhtaçlık sağlanmış oldu. Konteyner içerisinde küçük bir mutfak nişi birebir vakitte duş ve WC’si bitmiş durumda. Her konteynerinin önüne bir yeşil alan yaptık. Asfaltlama ve otopark çalışması tamamlandı. Tıpkı vakitte hayat alanı içerisinde çamaşırhane, kütüphane ve kapılarının önünde hobi bahçeleri bulunuyor. Dulkadiroğlu ilçesinde yapmış olduğumuz bu çalışma ikinci ömür alanı. Birincisini iki ay evvel açmıştık.

Vatandaşlarımız burayı en düzgün biçimde kıymetlendirmekte, memnuniyetler yüksek. Münasebetiyle depremzede vatandaşlarımızın en güzel halde aileleriyle konaklayabilecekleri, nitelikli pak bir ömür alanını da Melikgazi Belediyesi olarak hayırseverimiz Diyanet Center Of Amerika ile birlikte yapmış bulunmaktayız. Amerika'da bulunan tüm Türk hayırsever arkadaşların Diyanet’e yapmış oldukları bağış çerçevesinde Diyanet Center Of Amerika ile birlikte bu hizmeti Melikgazi Belediyesi olarak tamamladık. İnşallah buradaki ikinci evre alanı da en güzel formda vatandaşlarımıza kalıcı konutları yapılana kadar hizmet edecektir diye ümit ediyoruz. Altyapı ve üst yapı çalışmaları tamamlanan ve yaklaşık 8 bin 300 metrekare alanda hazırlanan Maraş'taki bu ömür alanını kullanacak depremzede kardeşlerimize iyi olmasını diliyorum.” dedi.