Kayseri protokolünden havaalanı mesaisi

Kayseri protokolünden havaalanı mesaisi
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, TBMM Ulusal Savunma Kurulu Lideri, AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar ve Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte 8 milyon yolcuya hizmet etmesi hedeflenen Kayseri Havalimanı Yeni Terminal Binası çalışmalarını inceledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Üretimi Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından sürdürülen ve çalışmalarda büyük evre kaydedilen Kayseri Havalimanı Yeni Terminal Binası’nın inşaatı tüm süratiyle sürerken, Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, TBMM Ulusal Savunma Kurulu Lideri, AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar ve Vali Gökmen Çiçek ile birlikte inşaat alanında incelemelerde bulundu.

Havalimanı Yeni Terminal Binası çalışmalarında gelinen son durum hakkında yetkililerden bilgi alan Büyükkılıç, Akar ve Çiçek’e AK Parti Kayseri Vilayet Lideri Fatih Üzüm ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

Çalışmaları kıymetlendiren Lider Büyükkılıç, “Şehrimize yakışacak Kayseri Havalimanı Yeni Terminal Binası’nda çalışmalar süratle ilerliyor. Biz de devam eden çalışmaları evvelki devir Ulusal Savunma Bakanımız Sayın Hulusi Akar, Valimiz Sayın Gökmen Çiçek ve AK Parti Vilayet Liderimizle birlikte yerinde inceledik” dedi.

“KAYSERİ’MİZ İÇİN, BÖLGE İÇİN NİTEKİM SON DERECE KIYMETLİ BİR TESİS””

TBMM Ulusal Savunma Kurulu Lideri, AK Parti Kayseri Milletvekili Hulusi Akar ise Kayseri Havalimanı Yeni Terminal Binası’nın bölge için değerine dikkat çekerek, “Kayseri’miz için, bölge için nitekim son derece kıymetli bir tesisten bahsediyoruz. Çok şükür bu tesis başladı, devam ediyor. Arkadaşlarımız burada son derece ağır bir biçimde çalışmalarını sürdürüyorlar. Tabi ki bu terminal binasının ehemmiyeti büyük, bir an evvel bitmesi lazım. Turizm bakımından, ticaret bakımından, vatandaşımızın rahatı, konforu bakımından biran evvel bitmesi kıymet arz ediyor” diye konuştu.

“KAYSERİ’MİZE ESERLER KATILMAYA DEVAM EDİLECEK”

Büyükkılıç ve Çiçek’in de çalışmaları yakından takip ettiğini kaydeden Akar, kelamlarını şöyle sürdürdü: “Son derece konforlu, son derece çağdaş, genel yapısıyla bütün vatandaşlarımızın çok rahat edeceği ortam hazırlamak için arkadaşlarımız büyük bir uğraş sarf ediyorlar. Burada valimiz, belediye liderimiz, vilayet liderimiz olayları yakından takip etmekte. Ankara’da Bakanımız Sayın Haseki de buradaki faaliyetlerimizi süratlendiriyorlar. İnşallah bu çalışma sonbahara yanlışsız tamamlanacak. Hem Kayserili hemşehrilerimiz hem de tüm bölge halkı istifade edecek. Son derece çağdaş bir eser olacak. Bu yapıtın yapılmasında emeği geçen herkesi hürmet ve şükranla anıyoruz. İnşallah Kayseri’mize eserler katılmaya devam edilecek. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde her alanda çağdaş çalışmalar yapılmakta, bu da onlardan bir örnek. Kayseri’mize, bölgemize iyi olsun.”