Kayseri protokolünden rehabilitasyon merkezine inceleme

Kayseri protokolünden rehabilitasyon merkezine inceleme
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ile birlikte İncesu’da Kayseri Valiliği, Yeşilay Derneği ve Büyükşehir Belediyesi iş birliğinde imaline başlanan Kayseri Yeşilay Rehabilitasyon Merkezi’nde incelemelerde bulundu.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Temel atma merasimi öncesi, 40 yataklı Kayseri Yeşilay Rehabilitasyon Merkezi inşasında gerçekleştirilen hazırlıkları incelemek üzere bölgeye giden Kayseri Valisi Gökmen Çiçek ve Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç İncesu İlçesi, Saraycık Mahallesi’nde gerçekleştirilen inşa çalışmaları hakkında bilgi aldı.

İncelemeye Lider Büyükkılıç’ın yanı sıra Kayseri Valisi Gökmen Çiçek, Kayseri Yeşilay Şube Lideri Mehmet Çiftçi ve Yeşilay Kayseri İdaresi katıldı

BÜYÜKKILIÇ’YAN VALİ ÇİÇEK’E TEŞEKKÜR

Başkan Büyükkılıç, Etraf Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki önderliğinde yapılan çalışmada, her yerde her vakit olduğu üzere Vali Gökmen Çiçek’in de güçlü katkılarının olduğunu söz ederek teşekkür etti ve şunları söyledi: “Sayın Valimize hakikaten kamuoyu oluşturma, bu bağlamda yapılan çalışmaları adeta canla başla destekleme bağlamında yaptığı uğraşlardan ötürü teşekkür ederim. Tabi Yeşilay Derneği’mizin Kayseri’de kan değişimi ile çok daha aktif hale geldiğini daima bir arada gözlemlemekteyiz. Gençlerimizi seven, onlara sahip çıkmayı kendilerine gaye edinen ve bu alanda da kurum ve kuruluşları, hayırseverleri teşvik etmek suretiyle bu manalı, toplumsal maksatlı projeyi hayata geçirme tarafında de çabalarınızı görmekteyiz.”

“KAYSERİ’DE HİÇBİR GENCİMİZİ ALÇAKLARA TESLİM ETMEYECEĞİZ”

İncelemede konuşan Vali Gökmen Çiçek ise “Heyecanla beklediğimiz, bir an evvel inşaatına başlayarak uyuşturucu illetine bulaşmış gençlerimiz kurtarmak için büyük bir seferberlik halinde başladığımız uğraşımızda bugün arkadaşlarımız temel atıyor. Fakat asıl temel atma törenimizi Özhaseki bakanımızın iştirakiyle 19 Ağustos’ta yapmayı planlıyoruz” diyerek Kayseri’de hiçbir genci uyuşturucu ve satıcılarına teslim etmeyeceklerini lisana getirdi. Çiçek konuşmasında şunları aktardı:

“Bugün hem Yeşilay idare konseyi, hem de Büyükşehir Belediye Liderimizle birlikte, bu heyecanı temel atılırken görelim istedik. Arkadaşlarımızla birlikte olalım istedik. Biz Kayseri’de hem ben, siyasilerimiz, hem de bakanımızın buyruğu altında, himayelerinde Kayserililere bir kelam verdik. Kayseri’de uyuşturucu sattırmayacağız. Kayseri’de hiçbir gencimizi alçaklara teslim etmeyeceğiz. Kayseri’de tekraren uyuşturucu sattırmayacağız diye Emniyetimizle, Jandarmamızla, kolluk kuvvetlerimizle verdiğimiz uğraşta sonucunda bir çok şebekeyi çökerttik. Daha geçen hafta Jandarmamız 3 kilo, Emniyetimiz yüzlerce hap ele geçirdi. Polisin önlemleri sonuna kadar devam ediyor lakin bu işin yalnızca polisin önlemleriyle çözülemeyeceği açık bir gerçek. Burada bizim en büyük dayanağımız Yeşilay. Bilhassa Yeşilay yeni idaresi ile birlikte, liderimize da teşekkür ediyorum, çok büyük bir bu manada güç ve soluk getirdiler Kayseri’ye. Önleyici hizmetler açısından üniversitelerle yaptıkları iş birliği, bizlerle yaptıkları iş birlikleri ile nitekim halkımızın, bilhassa gençlerimizin bu zehre düşmemeleri için, ailelerin hassas olması için çok büyük bir çalışma başlattılar. Hem sportif manada hem eğitim manasında ben bilhassa çok donanımlı, Kayseri’nin sevdiği isimlerden oluşan bir Yeşilay’ımız olduğu için çok memnun olduğumuzu hissediyorum ve onlara çok teşekkür ediyorum.”

“BAŞKANIMIZ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYEMİZ, BURADA DA BİZİ YALNIZ BIRAKMADI”

Vali Çiçek, Lider Büyükkılıç ve Büyükşehir Belediyesi’nin kentin yerinde olduğu üzere bu projede de kendilerini yalnız bırakmadığını vurgulayarak, “Haseki bakanımızın öncülüğünde biliyorsunuz bu proje hayata geçiyor. Birinci toplantıda da onun startı ile başlamıştı. Bir çok hayırseverimiz de bu manada dayanak oldu. Buranın hafriyatının alınmasından itibaren Büyükşehir Belediye Liderimiz, Büyükşehir Belediyemiz, kentin her yerinde katkısı olduğu üzere burada da bizi yalnız bırakmadı. Zati proje de ortak biçimde gerçekleştiriliyor. Birlikte hayırseverlere gidiyoruz, birlikte uğraş ediyoruz. Ayrıyeten Büyükşehir Belediye Liderimize da çok teşekkür ederim. Biz, Özhaseki bakanımız da başımızda iken, Memduh Lider, ben, hayırseverler, Yeşilay’ımız bitireceğiz ve hiçbir gencimizi bu uyuşturucuya ve bu uyuşturucuyu satan zehir taciri alçaklara teslim etmeyeceğiz. Her bir kişinin 10 kişiyi belaya bulaştırdığını biliyoruz, buna müsaade edemeyiz, buna müsaade etmeyeceğiz, yalnızca Kayseri’ye değil tüm İç Anadolu Bölgesi’ne hizmet edecek bölgemizin en büyük merkezini en kısa vakitte tamamlayacağız inşallah” diye konuştu.

“VALİMİZ, BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE LİDERİMİZ, TÜM KENT PROTOKOLÜMÜZ, HAYIRSEVERLERİMİZ BİZE DAYANILMAZ DAYANAK VERDİ”

Kayseri Yeşilay Şube Lideri Mehmet Çiftçi de “Göreve geldiğimiz günden itibaren sağ olsun başta valimiz, Büyükşehir Belediye Liderimiz, tüm kent protokolümüz, hayırseverlerimiz bize harikulade dayanak verdiler” diyerek şunları lisana getirdi:

“Bizler Yeşilay idaresi olarak yaklaşık 10 ay evvel Kayseri’de yeni bir idare değişikliği ile misyona geldik. Misyona geldiğimiz günden itibaren sağ olsun başta valimiz, Büyükşehir Belediye Liderimiz, tüm kent protokolümüz, hayırseverlerimiz bize harikulade dayanak verdiler. Vazifeye geldiğimiz andan itibaren bu rehabilitasyon merkezimizin projesi ile alakalı bir çalışma başlatmıştık. Bizi çok heyecanlandıran bir projeydi. Zira biz bir taraftan bağımlılıkla çabada farkındalık çalışmalarını, müdafaa çalışmalarını devam ettirirken, maalesef bu batağa düşmüş bireylerimizin de tedavi sürecine de takviye olmayı arzuluyorduk. İnşallah inşaatımızın devamlı başındayız, takibini de yapacağız, bir an önce inşaatımı tamamlayıp, bundan sonra bireylerimizin tedavi sürecini de süratlice başlatacağız. Ben tekrar başta sayın valim sayın büyükşehir belediye liderim olmak üzere tüm kentteki bize takviye olan vatandaşlarımıza, hemşehrilerimize çok teşekkürlerimi sunuyorum. Sağ olsunlar var olsunlar.”