Kayseri Talas'ta çocukların şenlik coşkusu

Kayseri Talas'ta çocukların şenlik coşkusu
Kayseri'nin Talas Belediyesi tarafından Cumhuriyetin 100. yılına ithafen “Festival Talas 100. Yıl Etkinlikleri” kapsamında düzenlenen ve 2 gün süren çocuk şenliği, görülmemiş bir ilgiyle sona erdi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Şenliğe katılanlara hitap eden Kayseri'nin Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın, gösterilen ilgiden çok memnun olduklarını ve bu ilginin yenilerini düzenleme konusunda kendilerini teşvik ettiğini söyledi.

Bugüne kadar yapılmış en kapsamlı çocuk şenliğiyle Paraşüt İniş Alanı, tarihi günlerinden birini yaşadı. Vatandaşların adeta akın ettiği tertipte TRT Müzikali Doru’nun karakterleri çocuklarla buluşurken atölye çalışmaları çocukları hem eğlendirdi hem de bilgilendirdi.

Anne babaların çocuklarıyla birlikte gönüllerince bir gün geçirdiği şenlikte kukla, istikrar, akrobasi, jonglör üzere sahne şovları ilgiyle izlenirken şişme oyun alanlarında çocuklar yeteneklerini sergiledi.

2 gün süren tertipte vatandaşların cümbüşüne ortak olan Lider Yalçın, kurulan aktivite standlarını dolaşarak çocuklara ve ailelere eşlik etti.

“İLGİ BÜYÜK, HER YER TIKLIM TIKLIM DOLU”

Burada aktifliğe dair kısa bir değerlendirmede bulunan Lider Yalçın, programın Kayseri’de bugüne kadar düzenlenmiş en geniş kapsamlı çocuk şenliği olduğunu vurguladı.

Etkinliklerin sırf cümbüşten ibaret olmadığını tabir eden Lider Yalçın, çocukların eğlenirken öğrendiğini söyledi. Lider Yalçın konuşmasında şunları söyledi: “Talas Paraşüt İniş Alanı’ndayız, Kayseri’nin bugüne dek yapılmış en geniş kapsamlı çocuk şenliğindeyiz. Burada bize bu motivasyonu sağlayan Cumhuriyetimizin 100. yılı olması. Çocuklarımıza en hoş kıymetlerimizi yaşatmak, onların eğlenirken öğrenmesi gayesiyle bu türlü bir program düzenledik. Buradan hem çocuklara hem de velilerine samimiyetle teşekkür etmek istiyorum, zira bize güvendiler. Her yer tıklım tıklım dolu, burada çok hoş bir ortam oluşmuş durumda. Burada çocuklar sırf eğlenmiyorlar tıpkı vakitte el hünerlerini de geliştiriyorlar. Cumhuriyetimizin 100. Yılını yine kutluyorum.”