Kayseri Talas'ta eğitime tam takviye

Kayseri Talas'ta eğitime tam takviye
Kayseri'nin Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın, eğitim konusuna büyük ehemmiyet verdiklerini ve bu kapsamda Talas’a yeni okullar kazandırdıklarını söyledi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri'nin Talas ilçesine bağlı Mevlana Mahallesinde imali devam eden Emine Gönen Ortaokulunda incelemeler yapan Lider Yalçın’a, okulu yaptıran hayırsever Ahmet Gönen ve Talas İlçe Ulusal Eğitim Müdürü Mustafa Elmalı eşlik etti.

Kaba inşaatı tamamlanan okuldaki son durumu yerinde gören Lider Yalçın ve beraberindekiler, yapılan çalışmalarla ilgili olarak yetkililerden bilgi aldı.

Emine Gönen Ortaokulunu yeni eğitim öğretim yılında hizmete sunma amacında olduklarını lisana getiren Lider Yalçın, eğitimin öncelikli işlerinden birisi olduğuna dikkat çekerek “85 bin nüfusuyla Türkiye’nin 7., Kayseri’nin en büyük mahallesinde yeni okul binaları yapmaya devam ediyoruz. Mülkiyeti belediyemize ilişkin arsa üzerine hayırsever büyüğümüz Ahmet Gönen’in, eşi Emine Gönen ismine yaptırdığı ortaokulun imalinde sona gelmiş bulunuyoruz. Devlet-Millet işbirliğinin hoş örneklerinden birisiyle daha karşı karşıyayız. Bu okulun önümüzdeki eğitim öğretim yılında hizmete girmesini planlıyoruz. Başta hayırseverimiz Ahmet Gönen olmak üzere üretiminde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

YEPYENİ OKULLAR

Geride kalan 4 yılda Mehmet-Zeynep Akköse İlkokulu, Hanım Aydoğan Anaokulu, Hikmet Cıngıllı Anaokulu, Mevlana İlkokulu ve Başakpınar Anaokulunu eğitim topluluğunun hizmetine sunduklarına dikkat çeken Lider Yalçın, Türkan-Av. Mehmet Altun Ortaokulu ile Türkan-Av. Mehmet Altun İlkokulunun üretiminin sürdüğünü de kelamlarına ekledi.

NELER VAR?

Emine Gönen Ortaokulunda 24 dersliğin yanı sıra bilgisayar, müzik ve fen laboratuvarları, görsel sanatlar atölyesi, teknoloji tasarım sınıfı, çok emelli salon ve yemekhane bulunuyor.