Kayseri Talas'ta esnaf buluşmaları sürüyor

Kayseri Talas'ta esnaf buluşmaları sürüyor
Kayseri'nin Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın’ın 2022 yılı başında hayata geçirdiği Esnaf Buluşmaları yine başladı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri'nin Talas Belediye Lideri Mustafa Yalçın, 6 Şubat’ta meydana gelen zelzele nedeniyle bir müddet orta verilen Esnaf Buluşmalarında bu kere Mevlana Mahallesinde faaliyet gösteren kasaplar ve şarküteri işletmecileri ile bir ortaya geldi.

Geçtiğimiz günlerde hizmete giren Mevlana Mahalle Meydanı’ndaki Genç Ofis’te gerçekleşen programda iştirakçilerin istek ve taleplerini dinleyen Lider Yalçın, bu çeşit görüşmelerde idareye katkı sağlayacak görüş ve teklifler geldiğine dikkat çekti.

“YÖNETİME İŞTİRAK AÇISINDAN KIYMETLİ BİR PROGRAM”

Bu tıp programların idareye katılma açısından büyük değer taşıdığına vurgu yapan Lider Yalçın, “Daha evvel farklı bölgelerde faaliyet gösteren çeşitli esnaf kümeleriyle 38 defa bir ortaya gelmiştik. Bu programlarda hem sohbet ettik hem de tekliflerini ve taleplerini dinledik. İdareye iştirak noktasında çok hoş katkılar aldık. Sarsıntı nedeniyle orta vermek zorunda kalmıştık. Artık tekrar esnaflarımızla birlikteyiz. Kayseri’nin en büyük mahallesinin 20 bin metrekarelik meydanındaki Genç Ofis’teyiz. Davetimize icabet edip katılan tüm esnaf kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Güzel işler, bol çıkarlar diliyorum” dedi.

“SÖZ HAKKI BULDUK”

Programa katılan esnaflar da Lider Yalçın’ın bu davetinin kendileri açısından değerli olduğuna işaret ederek, “Burada hem liderimizle bir ortaya gelip hasbihal ettik hem de etrafımızda gördüğümüz birtakım ufak tefek aksaklıkları lisana getirdik. Mahallemiz ismine kelam hakkı bulduk. Daveti ve yakın ilgisi için çok teşekkür ediyoruz” dedi.