Kayseri Yahyalı'ya asfalt üretim tesisi

Kayseri Yahyalı'ya asfalt üretim tesisi
Kayseri'nin Yahyalı Belediyesi ilçede kuracağını duyurduğu Asfalt Üretim Tesisi için çalışmalara başladı.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri'nin Yahyalı İlçesinin Çiğilli Mahallesi Seki Dağı mevkiine kurulacak tesis için başlayan çalışmaları yerinde inceleyen Yahyalı Belediye Lideri Esat Öztürk husus ile ilgili yaptığı açıklamada; “ İlçemiz çok kıymet arz eden bir tesisi ilçemize kazandıracağımız için memnunuz. Asfalt Üretim tesisin heyetimi için arazi düzenleme çalışmalarına başladık. Saatte 160 ton üretim kapasiteli tesisimiz ilçemize iyi olsun" dedi.

YAHYALI’YI YOL KONFORUNA DOYURACAĞIZ

Lider Öztürk doğalgaz çalışmalarından ötürü ilçe yollarında badireler olduğunu belirterek; “Hemşehrilerime sabırlarından ötürü teşekkür ediyorum. İnşallah 1 ay sonra kendi asfaltımızı üreterek yollarımızı düzenleyeceğiz. Biz kazanmasını ve nereye harcama yapılması gerektiğini çok düzgün biliyoruz. Soğuk hava deposunun satışından elde ettiğimiz gelir ile güç firmalarından gelen gelirlerle buraya hoş bir eser bırakacağız. Takımlarımız süratli bir formda çalışmalara başladı. Yahyalı’yı yol konforuna doyuracağız. Çalışanlarıma yürekten teşekkür ediyorum. Biz bu ilçeye sevdalıyız, bu ilçeye hizmet etmeyi seviyoruz. Nasıl sanatkarlar hoş eserler bıraktıkça zevk alıyorsa bizde bu ilçeye eserler bıraktıkça zevk alıyoruz" dedi.

YAHYALI 9 YILDA DEĞERLİ YOL KAT ETTİ

Başkan Öztürk geriye dönüp baktıklarında 9 yıllık müddet zarfından bir epey yol aldıklarını belirterek; “ Bu ilçede 9 yıl içinde çok yol kat ettik. İlçemiz nereden nereye geldi. Bu ilçeye grubumuz ile kıymetli çalışmalar yaptık. Bugün Dönbere yolunda asfaltlama çalışmaları başladı. Çamlıca Mahallemize güzel olsun. Ayrıyeten önümüzdeki hafta ilçe merkezinde 4 bin ton asfaltı toprakla buluşturacağız. Asfalt Tesisini kuracağımız bu bölgeye yeni sanayi sitemizi de taşımak istiyoruz. Gururumuz olan Vekilimiz Sayın Bayar Özsoy ile birlikte Sanayi ve Teknoloji Bakanımızdan randevu alarak görüşeceğiz. Mevcut sanayi bölgesini konut alanı olarak belirledik. Yaklaşık 1000 konutu o bölgeye inşa ederek ilçedeki konut derdini gidereceğiz. Bu ilçe makası giderek kapatıyor. Kentleşme yolunda dev adımlar atıyor" diye konuştu.