Kayseri'de istihdam ve üniversite adaylarına takviye

Kayseri'de istihdam ve üniversite adaylarına takviye
Kayseri Büyükşehir Belediye Lideri Dr. Memduh Büyükkılıç, Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi Kayseri Kalesi içerisine kurulan, iş arayan ve patronun buluşturulduğu platform “Kayseri Kariyer” ve “Üniversite Tanıtım ve Tercih Danışmanlığı” stantlarını ziyaret ederek, vatandaşlarla ve gençlerle bir ortaya geldi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi ‘öğrenci dostu’ hizmet anlayışıyla hizmetlerine devam ediyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi KAYMEK tarafından Yükseköğretim Kurumları İmtihanı (YKS) sonuçlarına nazaran tercih yapacak gençlere hakikat bir tercih yapmaları için tarihi Kayseri Kalesi içerisine fiyatsız tercih danışmanlığı ve rehberlik hizmeti veriliyor.

Her vakit gençlerin yanına yer alan ve Kayseri’nin genç ve öğrenci dostu bir kent olduğunu tabir eden Lider Büyükkılıç, öğrencilerin YKS tercih vakitlerinde da onları yalnız bırakmadı.

“YKS İMTİHANLARINA GİREN ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDİYOR, MUVAFFAKİYETLERİNİN DEVAMINI DİLİYORUM”

Başkan Büyükkılıç, “Kayseri Kariyer” ve “Üniversite Tanıtım ve Tercih Danışmanlığı” stantlarını ziyaret ederek, vatandaşlarla ve gençlerle bir ortaya geldi. Üniversite hayallerine bir adım daha yaklaşan gençlere öğütlerde bulunan Lider Büyükkılıç,

“YKS imtihanlarına giren öğrencilerimizi tebrik ediyor, muvaffakiyetlerinin devamını diliyorum. Aldıkları puanlarını en hoş formda kıymetlendirecek bir çalışma yapmalarını temenni ediyorum. Şu anda Büyükşehir Belediyesi olarak, öğrencilerimize yardımcı olabilmek ismine Cumhuriyet Meydanımızdaki tarihi Kayseri Kalesi içerisinde ve birebir vakitte Kayseri Park’ın içerisinde olmak üzere iki yerde KAYMEK vasıtasıyla, uzmanlarımızın marifetiyle öğrencilerimizi yol ve taraf göstericisi yaklaşımlarda bulunuyoruz. Emelimiz onları dilek ettikleri doğrultuda yönlendirmek ve sağlıklı bir formda müracaatlarını yaptırıp, yerleşmelerini sağlamak. Hayatın bundan ibaret olmadığını bilmelerini tavsiye ederim. İnşallah gönüllere nazaran yerleşmelerini temenni ederim” biçiminde konuştu.

Aileleri tebrik eden ve öğrencilere muvaffakiyetler dileyen Lider Büyükkılıç, “Arzu ettikleri doğrultuda puanlar gelmediyse daha sonra tekrar yeniliyorlar. Kıymetli olan eldeki bilgiyi en sağlıklı formda nasıl kullanırım çalışmasını yapmak. İşte Büyükşehir Belediyesi’nin yapmış olduğu çalışma bunlardan birisi. Aileleri tebrik ediyor, yavrularımıza muvaffakiyetler diliyorum. Büyükşehir Belediyesi’nin KAYMEK grubuna de yapmış olduğu kıymetli ve manalı çalışmadan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Büyükkılıç, üniversitelerin tanıtımlarının bulunduğu katalogları incelerken başka yandan KAYMEK uzmanlarından da bilgi alarak, gençlerle sohbet etti.

Öte yandan Lider Büyükkılıç, Kayseri Meslek Merkezi standını da gezerek, bilgiler aldı.