Kayserili miniğin Umut'ları yeşerdi

Kayserili miniğin Umut'ları yeşerdi
Kayseri Büyükşehir Belediyesi, Besime Özderici Manisiz Ömür Merkezi’nin özel öğrencisi minik Umut’un hayalini gerçekleştirerek, bir kere daha gönülleri fethetti.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Büyükşehir Belediyesi’nin mahzurları ortadan kaldıran Besime Özderici Manisiz Ömür Merkezi öğrencilerinden 11 yaşındaki zihinsel ve bedensel engelli Umut Aytekin’in hayali gerçek oldu.

Kahraman itfaiye erleri ile buluşarak, itfaiyeci olma hayali olan Umut, o isteğine Büyükşehir Belediyesi ile kavuştu. Büyükşehir grupları, Umut Aytekin, annesi Tevhide Aytekin ile birlikte Besime Özderici Manisiz Ömür Merkezi’nden özel alınarak, Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı’na getirildi. Burada İtfaiye Daire Lideri Mustafa Metin Kızılkan tarafından karşılanan Umut, itfaiye erleri ile kucaklaştı.

İtfaiye kıyafetleri giydirilen Umut, temsili olarak itfaiye aracına binerek, siren sesleri ile olay yerine gidip, itfaiye hortumunu kullandı. Ayrıyeten kurtarma operasyonlarında kullanılan itfaiye merdivenine binen Umut’un heyecanı ve sevinci gözlerinden okundu. İşletme ve İştirakler Daire Lideri Cenani Ayaydın’ın da eşlik ettiği buluşmada, minik Umut, itfaiye erleri ile toplu hatıra fotoğrafı çektirdi.

Bir itfaiye erinin omuzlarında taşıdığı Umut, kahraman itfaiye erlerinin kenetlenerek daima bir ağızdan söyledikleri itfaiye yeminine de şahitlik etti.

“HAYALLERİNE KAVUŞTU BUGÜN”

Duygularına hâkim olamayan Umut Aytekin’in annesi Tevhide Aytekin, çok keyifli olduğunu ve çok sevindiklerini söz ederek, “Çok seviniyoruz, çok memnunuz. Öğretmenlerimize, okulumuza, belediyemize, itfaiyecilerimize hepsine farklı başka teşekkür ediyorum. Çok sağ olsunlar Umut’un isteklerini gerçekleştirdiler. Çok istiyordu. Hayallerine kavuştu bugün, çok keyifli olduk tabi, annesi olarak ben de memnunum. Hepinize farklı ayrı teşekkür ediyorum, çok sağ olsunlar, Allah sağlıklı memnun günler versin” diye konuştu.

“İTFAİYECİLERİN EN ÇOK SEVDİĞİ BİR KAHRAMANIMIZ VAR”

Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Lideri Mustafa Metin Kızılkan ise, Umut ile tanıştıkları için çok memnun olduklarını ve Umut’un itfaiye erleri ile bir ortaya gelme hayallerini gerçekleştirdiklerini söz ederek, şunları söyledi: “Bugün özel bir gün, özel bir insanımız var. İtfaiyecilerin en çok sevdiği bir kahramanımız var. İsmi Umut, Umut’u bizimle tanıştırdığı ve buraya getirdiği için Kayseri Büyükşehir Belediye Liderimizin şahsında bütün takımına teşekkür ediyoruz. Umut’la birlikte biz kahramanlıkları, kahramanlık kıssalarını ve ailesini tanıma bahtımız oldu. Kendisiyle tanıştığımız için çok memnunuz. En değerlisi bu türlü bir arkadaşın acil durum takımlarından bir tanesi olan İtfaiyeyi tercih etmesi, acil durum gruplarının içerisinde yer almak istemesi ve rastgele bir sorun anında 112’nin bütün halkın yanında olduğunu bilmesi, bildirmesi bizim için bir yarar. Ailesi başta olmak üzere tüm özel arkadaşlara Umut’un şahsında teşekkür ediyoruz, muvaffakiyetler diliyoruz.”

İşletme ve İştirakler Daire Lideri Cenani Ayaydın da, Umut’un annesi Tevhide Aytekin ile sohbet ederek, “Evladınızı bize emanet ettiğiniz için teşekkür ederiz. Liderimizin, hayırseverimizin sayesinde kurulan bu türlü hoş tesiste en güzel hizmeti vermek için grubumuzla birlikte çalışıyoruz” dedi.

Umut’u hayallerine kavuşturan itfaiye erleri, Umut ile annesini itfaiye aracı ile konutuna bıraktı.