KAYSO TOBB ETÜ mezunlarını ağırladı

KAYSO TOBB ETÜ mezunlarını ağırladı
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İktisat ve Teknoloji Üniversitesi (TOBB ETÜ) Mezunları Derneği'nin tertibi ile Kayseri Sanayi Odası (KAYSO), Kayseri Ticaret Odası (KTO) ve Kayseri Ticaret Borsası (KTB) iştirakinde, mesleklerine Kayseri’de devam eden TOBB ETÜ Mezunları Tanışma Toplantısı gerçekleştirildi.

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri Sanayi Odası konut sahipliğinde birincisi gerçekleştirilen toplantıya, KAYSO İdare Konseyi Lideri Mehmet Büyüksimitci, KTO İdare Heyeti Lideri Ömer Gülsoy, KTB İdare Heyeti Lider Yardımcısı Bekir Çizmeli, TOBB Girişimcilik Müdürü Batuhan Demir, TOBB ETÜ Mezunları Derneği Lider Yardımcısı Harun Sakınan, Dernek Yöneticileri ve TOBB ETÜ mezunları katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan KAYSO Lideri Mehmet Büyüksimitci, iş dünyasının kalbinde yer alan TOBB ETÜ’den mezun olmanın bir ayrıcalık olduğunu belirterek, “Sizler bizim doğal üyemizsiniz. Lütfen Odalarımızla bağlarınızı kopartmayın. Sizler bu topluluğun güvendiği, gurur duyduğu mezunlarsınız. Yakında Genç Teşebbüsçüler ve Bayan Teşebbüsçüler Heyetlerimizin seçimleri var. Buralara kayıt yaptırmayan arkadaşlarımız varsa kesinlikle kayıt yaptırsın. Buralarda sizleri daha fazla görmek istiyoruz. Artık işimiz gereği ilgi alanlarımızı ve irtibatlarımızı geliştirmemiz ve çeşitlendirmemiz gerekiyor. Hem sizlerin toplumdan hem de toplumun sizden daha fazla faydalanabilmesi için biraz daha yakın çalışmamızda yarar olduğunu düşünüyorum. Ben katılımlarınızdan ötürü hepinize teşekkür ediyorum” dedi.

Kayseri Ticaret Odası Lideri Ömer Gülsoy ise, TOBB ETÜ’nün Türkiye’nin en beğenilen üniversitelerinden bir tanesi olduğunu belirterek, “TOBB ETÜ’den mezun olmak bir ayrıcalıktır. Bunun değerini âlâ bilmemiz lazım. Sizleri buralarda daha fazla görmek isteriz. Sizler üzere donanımlı, bilgili, kültürlü arkadaşlarımızın TOBB Bayan Teşebbüsçüler Şurası ve Genç Teşebbüsçüler konseylerinde kesinlikle vazife almalarını isteriz. Buralarda olduğunuz vakit hem kendiniz ismine hem de bizler ismine vereceğiniz katkılar kesinlikle olacaktır. O yüzden sizleri ortamızda görmek isteriz” diye konuştu.

TOBB ETÜ Mezunları Derneği Lider Yardımcısı Harun Sakınan, TOBB ETÜ Mezunlar Derneği’nin yaklaşık 13 yıldır faaliyetlerine devam ettiğini belirterek, Dernek çatısı altında vilayetlerdeki Oda ve Borsaları ziyaret ederek tanışma toplantıları düzenlediklerini ve bu bağlamda bu toplantıların birincisini Kayseri’de gerçekleştirdiklerini söyledi.