Keşan, iki ay kültür ve sporun başşehri olacak

Keşan, iki ay kültür ve sporun başşehri olacak
Edirne'de Keşan Belediyesi tarafından Ağustos ve Eylül ayında gerçekleştirilecek olan kültür, sanat ve spor etkinlileri adeta bir şenlik havasında geçecek.

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) - Keşan Belediyesi tarafından düzenlenen etkinliklerle Keşanlılar dolu dolu iki ay geçirecek.

Dolu dolu hazırlanan aktiflik programı kapsamında; açık sinema günleri, Aytaç Cinci Anma Dostluk Turnuvası, Açık Deniz Yüzme Yarışı, DOÇEK Saros Dağ Bisikleti Şenliği, 2.Saros Yarı Maratonu, Motofest aktiflikleri düzenlenecek.

Açık hava sinema günleri 20 Ağustos'ta başlayacak. 30 Ağustos'a kadar Bendis AVM’de yapılacak olan açık hava sinema günleri her akşam saat 21.00’de gerçekleştirilecek.

Etkinlikler kapsamında 21 Nisan 2022 tarihinde hayatını kaybeden Keşanspor’un merhum profesyonel futbolcusu Aytaç Cinci ismine futbol turnuvası da düzenlenecek. 15-30 Ağustos 2023 tarihleri ortasından düzenlenecek olan turnuvanın karşılaşmaları Keşan Atatürk Stadyumu’nda oynanacak.

AÇIK DENİZ YÜZME YARIŞI 2-3 EYLÜL’DE

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Keşan Belediyesi ve Türkiye Yüzme Federasyonu işbirliğinde düzenlenen Keşan Açık Su Yüzme Şampiyonası 2-3 Eylül 2023 tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan ve Erikli Kıyısı Keşan Belediyesi Yelken ve Su Sporları Kulübü önünde yapılacak olan şampiyonada atletler dereceye girmek için kıyasıya yarışacak.

8-9-10 EYLÜL’DE BİSİKLETSEVERLER KEŞAN’DA BULUŞACAK

Türkiye’nin saygın bisiklet şenlikleri ortasında yer alan, Keşan Belediyesi ve Keşan DOÇEK işbirliğinde düzenlenen 10. Keşan DOÇEK Saros Körfezi Dağ Bisikleti Şenliği 8-10 Eylül 2023 tarihleri ortasında gerçekleştirilecek. “Yaşasın Cumhuriyet” temasıyla düzenlenecek şenliğe; farklı vilayet ve ilçeler ile Almanya, Yunanistan, Bulgaristan, Polonya üzere ülkelerden bisikletseverler katılacak.

Bu ortada geçtiğimiz yıl birincisi düzenlenen ve bu yıl 2.’si düzenlenecek olan Saros Yarı Maratonu 10 Eylül 2023 tarihinde gerçekleştirilecek. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Keşan Belediyemiz ve Türkiye Atletizm Federasyonu işbirliğinde yapılacak olan yarı maratona bu yıl da ağır iştirak bekleniyor.

MOTOSİKLET TUTKUNLARI KEŞAN MOTOFEST’TE BULUŞACAK

Keşan Belediyesi, Keşan 22 Motosiklet Kulübü, Bendis AVM, Aytemiz Polatcan Akaryakıt işbirliği ile gerçekleştireceğimiz “Keşan Motofest” 15 Eylül Cuma günü başlayacak. Mehmet Gemici Cennet Bahçesi’nde Küme ONAİR Konseri ile start alacak şenlik, 16 Eylül Cumartesi günü saat 14.00’da kent korteji ve 20.00 Küme Çalgıcı Mektebi konseri ile devam edecek.

Tüm vatandaşları Ağustos ve Eylül ayında düzenlenecek olan etkinliklere davet eden Keşan Belediye Lideri Mustafa Helvacıoğlu, “Şehrimizi hem geliştirmeye ve güzelleştirmeye devam ederken, vatandaşlarımızı spor, kültür ve sanatı doya doya yaşayacakları etkinliklerle buluşturmayı sürdüreceğiz. Tüm vatandaşlarımızı keyifli vakit geçirecekleri birbirinden hoş etkinliklerimizde bir ortada olmaya davet ediyorum" dedi.