Keşan ve İpsala TOGG'landı

Keşan ve İpsala TOGG'landı
Keşan Ticaret Borsası’nın aldığı TOGG marka 34 TOG 011 plakalı rengi Gemlik Mavisi olan araba Keşan’a getirildi.

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) - Keşan Ticaret Borsa Lideri Necmi Kaymaz tarafından İstanbul’da teslim alınarak Keşan’a getirilen araba Kaymakamlık binası behçesinde AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Keşan Kaymakamı Cemalettin Yılmaz, Keşan Belediye Lider Yardımcısı Tahir Özçınar, MHP Keşan İlçe Lideri ve Keşan Ticaret Borsası Meclis Üyesi Adnan İnan, Keşan Ticaret ve Sanayi Odası Lideri İsmail Şapçı ve borsa üyeleri tarafından karşılandı.

Burada konuşan Necmi Kaymaz, TOGG’un yüzde 51’inin Gemlik’teki fabrikada imalatının yapıldığını belirterek “Arkadaşlar bu aracın yüzde 51’i TOGG’un Gemlik’teki fabrikasında imalatı yapılıyor. Biz de iki kez fabrikayı ziyaret ediyor. Buradan tüm vatandaşlarımdan ricam kimse negatif bir şey söylemesin. Bu araçlar Türkiye’deki fabrikada üretiliyor. Biz de Keşan Ticaret Borsası ve Keşan Ticaret Sanayi Odası olarak TOGG’un iştiraklerindeniz. Yarım saat içerisinde yüzde 80 şarj oluyor. Konfor öteki araçlarda ne varsa TOGG’da da var. Ben bir Türk vatandaşı olarak çok keyifli ve gururlu olduğumuzu buradan söz etmek istiyorum. TOGG artık yollarda, sokaklarda, caddelerde" diye konuştu.

Teslim merasiminde konuşan AK Parti Edirne Milletvekili Fatma Aksal ise, "Hani diyorlardı TOGG nerde fabrikası yok diyorlardı. Fabrikası da var, gemilerle geliyor diyorlardı lakin TOGG artık Keşan’da, inşallah Cuma günü İpsala’da da bir program yapacağız.Artık ülkenin dört bir yanında en ücra köşesine kadar, Edirne’den Hakkari’ye kadar TOGG yollarda güzel olsun inşallah. Grurumu, uzun yıllar bizim hayalimizdi yerli araba üretmek. Türkiye 100 yılında yerli arabası biz ürettik, bugün de Keşan’ımızda güzel olmasını diliyorum” dedi.

İPSALA’DA TOGG’UNU TESLİM ALDI

Öte yandan İpsala Ticaret Borsası da TOGG aracın tekrar teslim aldı. Rengi Gemlik Mavisi olan araba de İpsala’ya getirilerek İpsala Ticaret Borsası Lideri Necmi Sezer ve üyeler tarafından teslim alındı.