Keşan Zabıtası kontrolleri sıklaştırdı

Keşan Zabıtası kontrolleri sıklaştırdı
Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü takımları çarşı merkezi ve mahallelerde, yol ve kaldırım işgallerine karşı kontrolleri ağırlaştırdı.

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) - Edirne'nin Keşan ilçesinde kurallara karşıt olarak yol ve kaldırım işgaline uymayan işyerlerine yönelik kontrollerini sürdüren Zabıta Müdürlüğü takımları, hafta başından itibaren kontrol ve denetimlerde bulundu.

Konuyla ilgili açıklama yapan Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Bülent Günsal, ilçe genelinde yaptıkları kontrollerde kurallara karşıt bir halde kaldırıma ve yola satış yaptığı eserlerini ya da tabela ve flama bırakan esnafı uyararak, tüm bu materyalleri kaldırttıklarını söyledi. Seyyar satıcılar ve esnafımıza gerekli tüm ihtarlarda bulunduklarını belirten Günsal, "Denetimlerimiz rutin olarak gruplarımız tarafından yapılmaya devam edecek” dedi.

YOL YA DA KALDIRIMLARA REKLAM, TABELA VE FLAMA BIRAKANLARA 1295 TL CEZA UYGULANACAK

Kaldırım işgallerine uymayanlara kabahatler kanununa muhalefetten 617 TL, yol ve kaldırımlara konulan reklâm, tabela ve flamalara da bin 295 TL ceza uygulanacağını hatırlatanGünsal, kaldırımlara park yapan araçların da takımlar tarafından fotoğraflanarak kabahatler kanununa muhalefetten 617 TL ceza uygulandığını söyledi.

Günsal, emellerinin ceza kesmek değil, daha pak ve yaşanabilir bir kent oluşturmak olduğunu belirterek, tüm esnaflardan da anlayış beklediklerini kaydetti