Keşan Zabıtası'ndan su tasarrufu uyarısı

Keşan Zabıtası'ndan su tasarrufu uyarısı
Keşan Belediyesi Zabıta Müdürlüğü takımları, suyun tasarruflu kullanılması yönelik ihtarlarda bulunuyor.

Erdoğan DEMİR / EDİRNE (İGFA) - Keşan'da zabıta grupları, hassas vatandaşlarca Alo 153 Tahlil Masasına iletilen su israfı ihbarlarına anında müdahale ederek, ikazlarda bulundu.

Keşan Belediyesi Zabıta Müdürü Bülent Günsal, su israfa karşı çabanın devam ettiğini belirterek, susuzluk alarmına takviye olan hassas vatandaşlara teşekkür etti.

“Susuzluk ile çabamıza dayanak veren vatandaşlarımızdan su israfı yapanlar ile ilgiliihbarlar gelmeye devam ediyor" diyen Günsal, "Duyarlı vatandaşlarımızın alo 153 Tahlil Masamıza ilettiğiihbarlara gruplarımız anında müdahale ediyor. Gelen ihbarları pahalandıran zabıta gruplarımız; halı, araç ve bahçe yıkayarak su israfı yapan mesken ve iş yerlerine ikazlarda bulunuyor. Susuzluk ile uğraşımıza takviye veren ve ihbarlarıyla bu çabaya katkıda bulunan tüm hassas vatandaşlarımız ile birlikte Keşan Belediyesi zabıta gruplarımıza ve 7/24 hizmet veren tahlil masası işçimize teşekkür ediyoruz. Su tasarrufu ile ilgiliönlemlerimiz, önlemlerimiz ve gayretimiz devam edecek.” diye konuştu.

“SIKINTI HEPİMİZİN”

Vatandaşlara su tasarrufu konusunda gerekli ihtarların yapıldığını belirten Günsal, “Susuzluk nedeniyle su israfını önlemeliyiz. İkazlarımızı sık sık tekrarlayacağız. Vatandaşlarımızda bu dertli periyodu atlatmak için dayanak bekliyoruz. Meşakkat hepimizin. Şayet suyumuzu tasarruflu kullanırsak bu periyodu rahatça geride bırakacağız. Su tasarrufu konusunda alınan önlemlere uyulmaması halinde vatandaşlarımız Alo 153 Tahlil Masası’na bilgi verebilirler" dedi.