Kılıçdaroğlu Adnan Menderes ve Turgut Özal'ın Anıt Mezarlarını Ziyaret Etti

Kılıçdaroğlu Adnan Menderes ve Turgut Özal'ın Anıt Mezarlarını Ziyaret Etti
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ile eski Başbakanlardan Adnan Menderes'in anıt mezarlarını ziyaret etti.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal ve eski Başbakanlardan Adnan Menderes'in anıt mezarlarını ziyaret etti. Bu ziyarete, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve CHP'li Canan Kaftancıoğlu da eşlik etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, Topkapı'daki anıt mezarlara gelerek, Adnan Menderes, Dışişleri Bakanı Fatin Rüştü Zorlu ve Maliye Bakanı Hasan Polatkan'ın idam edilişlerinin 62. yılında anılarına saygı gösterdi ve çiçek bıraktı. Ziyaret sırasında Menderes, Zorlu ve Polatkan için dua edildi.

kilicdaroglu-anit-mezarlari-ziyaret-etti2-min.jpg

Kılıçdaroğlu, ziyaretin devamında Adnan Menderes'in özel kalem müdürlüğünü yapmış olan gazeteci Mustafa Şevket Tarı ile bir süre sohbet etti.

Kemal Kılıçdaroğlu, Adnan Menderes'in anıt mezarı ziyaretinin ardından 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın mezarına da çiçek bırakarak, Türk siyasi tarihine duyduğu saygıyı bir kez daha ifade etti.

Haber Editörü