Kocaeli'de zabıta ve emniyetten motosiklet kontrolü

Kocaeli'de zabıta ve emniyetten motosiklet kontrolü
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta takımları, Emniyet güçleriyle birlikte Cumhuriyet Bulvarında motosiklet kontrolü yaptı

KOCAELİ (İGFA) - Araç trafiğine kapalı alanlarda motosiklet kullanan şoförlere Kocaeli Büyükşehir Zabıtası geçit vermiyor. Bu kapsamda Emniyet takımlarıyla son yapılan kontrollerde şoförlere ihtarda bulunuldu.

Vatandaşların kentin her köşesinde gönül rahatlığıyla vakit geçirmelerini sağlayan Büyükşehir Belediyesi, yeşil alanlar, bisiklet yolları ve yürüyüş yollarında kullanımı yasak olan motosikletler için kontrollere devam ediyor. Yayalar için kaza riski de oluşturan bu motosikletlilere dur diyen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı takımları, daima devriyelerle şoförlere geçit vermiyor.

CUMHURİYET BULVARINDA DENETİM
Bilhassa vatandaşların ağır olduğu saatlerde motosikletlilerin araç trafiğine kapalı bölgeleri kullanmaması için kontroller devam ediyor. Yaya güvenliğini bozacak biçimde kuralları ihlal eden motosiklet ve mobilet şoförleri için Zabıta Dairesi Başkanlığı takımları Emniyet takımlarıyla birlikte Cumhuriyet Bulvarında kontrol yaptı.

Emniyet gruplarıyla birlikte yapılan kontrollerde yayaların kullanımında olan ya da yaya önceliği olan alanlarda şoförlerin araç kullanmaması ve kurallara uyması konusunda uyarıldı. Şoförler takımlar tarafından araç yollarına yönlendirildi.