Kocaeli’nde 4. Su Sporları Şenliği başladı

Kocaeli’nde 4. Su Sporları Şenliği başladı
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bu yıl dördüncüsünü düzenlediği Su sporları Şenliği başladı.

KOCAELİ (İGFA) Kocaeli’nde su sporları şenliği başladı. Aktivitelerle kente hareket katan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, 4. Su Sporları şenliği Pazar günü sona erecek.

FESTİVAL BAŞLADI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin mesken sahipliğinde bu yıl 4. Düzenlenen Su Sporları Şenliği 2019 Rusya Dünya Record Şampiyonu, ulusal atlet Kahraman Aktaş gece yarısı özel ışıklı elbise ile denizde flyboard gösterisiyle başladı. Şenlik hafta sonu farklı branşta gerçekleştirilecek spor şov ve etkinlikleriyle devam edecek.

YAZ MEVSİMİNİN EN KEYİFLİ ANLARI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 4. Su Sporları Şenliği, Sekapark Uçurtma Zirvesi Sahili’nde yapılıyor. Kocaelililer, iki tarafı denizlerle çevrili kentte yaz mevsiminin en keyifli anlarını su sporlarıyla geçirme fırsatı bulacak. Şenlik aktiflikleri ve şovları üç gün boyunca 15:00 ile 21:00 ortasında devam edecek.

BİNLERCE VATANDAŞ DENİZ KIYISINA AKIN ETTİ

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 4. Su Sporları Şenliği açılışı cuma günü saat 22.00’da ışıklı Flyboard gösterisiyle başladı. 2019 Rusya Dünya Record Şampiyonu, ulusal atlet Kahraman Aktaş Sekapark Uçurtma Zirvesi Sahili’nde gerçekleşen gösterisini binlerce vatandaş ilgiyle izledi. Gösteriyi izleyip o anları cep telefonlarına kaydetmek isteyen binlerce vatandaş deniz kıyısına akın etti.

SAHİL KIYISINDA ADIM ATILACAK YER KALMADI

Kıyıda binlerce vatandaş, geceye özel hazırlanan ledlerle donatılmış ışıklı elbisesi ile denizde akrobatik şovlar yapan Kahraman Aktaş'ı izlemek isteyince kıyı kıyısında adım atılacak yer kalmadı. Havai fişek ve lazer gösterisi eşliğinde gece yarısı düzenlenen flyboard gösterisi kıyı boyunca renkli imgelere sahne oldu. Şov sonrası hayranları ulusal atlet Kahraman Aktaş ile fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarıştı.

KEYİF DOLU ANLAR

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Spor Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen 4. Su Sporları Şenliği, rekabet dolu şov ve etkinliklere sahne olacak. Dev aktiflikte vatandaşlar; Flyboard, Yelken, Kürek, Kano, Su Topu, Su Altı Dalış ve Yüzme branşlarında şovlar, Kano VR, Vertigo VR, Ralli VR, Su Savaşları, Plaj Futbolu, Plaj Voleybolu, Jet Ski, Deniz Balonu, Bot Aksiyon Çeşidi, Dragon Bot, Macera Parkuru ve Redbull ralli VR, aktiflik aracı ile keyif dolu anlar yaşayacak.