Malatya İtfaiyesi Temmuz'da 845 olaya müdahale etti

Malatya İtfaiyesi Temmuz'da 845 olaya müdahale etti
Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığına bağlı takımlar, 2022 Temmuz ayında toplamda 484 olaya müdahale ederken, 2023 Temmuz ayında ise 845 olaya müdahale etti.

MALATYA (İGFA) - Malatya’da her yaz bilinçsiz bir biçimde yakılan anız yangınlarından ötürü tabiata büyük tahribatlar verildiğini belirten Büyükşehir Belediyesi itfaiye Dairesi Lideri MustafaKatipoğlu, tarlalarda yahut bahçelerde bilerek yakılan anız yangınlarına ilgili kurumlar tarafından cezai süreçlerin uygulandığını söyledi.

Malatya genelinde ot, çöp ve anız yangınlarının sık yaşandığını belirten Katipoğlu, “Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi olarak geçtiğimiz yıllarla kıyaslama yaptığımızda bu yıl daha fazla yangına müdahale etmekteyiz. 2022 Temmuz ayında toplamda 484 olaya müdahale ederken 2023 Temmuz ayında ise takımlarımız 845 olaya müdahale etti" dedi.

Katipoğlu konuşmasında, piknik hedefli yakılan mangalların tam manasıyla söndürülmeden bırakılması ormanlarımızda ve piknik alanlarında yangınlara neden olduğuna dikkati çekerek, "Vatandaşlarımızın yakmış oldukları ateşlerin tam manasıyla söndüğünden emin olduktan sonra piknik alanını terk etmeleri gerekiyor.Ormanlar kolay yetişmiyor bir diğer canlının ömür hakkını elinden almaya kimsenin hakkı yoktur. Oksijen kaynaklarımızı koruyalım. Kurallara riayet edelim. Malatya hepimizin daima birlikte Malatya’yı koruyalım” diye konuştu.