Malatya'da belediye şirketi işçisine yüzde 45 artırım

Malatya'da belediye şirketi işçisine yüzde 45 artırım
Malatya Büyükşehir Belediyesi bünyesinde çalışmakta olan MELİD Ulaşım ve Hizmet Kümeleri AŞ'ne bağlı çalışan işçilerin maaşlarına Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan tarafından yüzde 45 oranında artırım yapıldı. En düşük maaş 16 bin 559 TL oldu.

MALATYA (İGFA) - Sendika ile yapılan kontratta ikinci 6 ay için kontrat kapsamında alınması gereken yüzde 19.77’lik artırım oranı, Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan tarafından yüzde 45 olarak belirlendi.

Buna nazaran 01.07.2023 tarihi itibariyle 696 sayılı KHK kapsamında çalışmakta olan çalışanların fiyat ve tüm toplumsal haklarına yüzde 45 artırım yapıldı.

Malatya Büyükşehir Belediye Lideri Selahattin Gürkan, yüzde 45’lik artırımın güzel olması temennisinde bulunarak, “Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak biz bir aileyiz. Ailemizin bireyleri bizim için çok değerli. Bu manada bizler işçilerimizin her vakit yanında olduk. Bilhassa 6 Şubat’ta yaşadığımız zelzele sürecinden bu yana fedakârca çalışan, Malatya’mız için gecesini gündüzüne katan çalışma arkadaşlarımız her türlü takdiri hak ediyor. Bilindiği üzere sendika ile yapılan mukavele kapsamında ikinci 6 ay için enflasyon farkı oranında bir artırım daha öncesinde belirlenmişti fakat bizler bunun çok üzerinde bir artırım ile sayısı yüzde 45 olarak belirledik. Yaptığımız artırımın güzel olmasını temenni ediyorum” dedi.

Büyükşehir Belediyesi işçilerine yapılan yüzde 45’lik artırım sonrası en düşük maaş 16 bin 559 liraya yükseldi.