Manisa Kırkağaç'ta taşkınlara karşı ızgara paklığı

Manisa Kırkağaç'ta taşkınlara karşı ızgara paklığı
MASKİ Genel Müdürlüğü, yağışlı havalarla birlikte yaşanabilecek su taşkınlarına karşı Kırkağaç ilçesinde kanalizasyon sınırı ve yağmur suyu ızgaralarının temizliklerini gerçekleştirdi.

MANİSA (İGFA) - Manisa Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, vilayet genelinde çok yağışlardan kaynaklı yaşanabilecek su taşkınlarına karşı yağmur suyu ızgara temizliklerini sürdürüyor.

Kanalizasyon Dairesi Başkanlığı grupları tarafından Kırkağaç ilçesinde de ana arterlerde başlanan paklık çalışmalarına daha sonra da mahalle içlerinde bulunan sıkıntılı noktalarda devam edildi.

Yapılan iş ile Kanalizasyon sınırı ve yağmur suyu ızgaralarının iç kısımlarında katı atıklar ve yabancı hususlardan oluşan tıkanıklıklar temizlenerek su birikintilerine karşı tedbir alındı.

Ayrıca etrafta kirlilik oluşturacak hususlar de takımlar tarafından toplandı. Vatandaşlarımızın yağışlı havalarda sokaklarda biriken yağmur sularından kaynaklı yaşayacağı mağduriyetin önüne geçildi.

Kanalizasyon Dairesi Lideri Cem Çöllü, “Ani yağışlarla karşılaşıyoruz. Bunun sonucunda yolların suyla kaplanması, vatandaşın geçiş meşakkati yaşaması ızgaraların içindeki çöplerden ötürü oluşuyor. Bunların temizlenip daha düzgün bir formda işlemesinin sağlanması noktasında Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Cengiz Ergün’ün talimatı ile tüm takımlarımız büyük bir hassasiyetle misyon başındalar. Kırkağaç ilçemizde de rastgele bir sorun yaşanmaması ismine gruplarımız gerekli tedbirleri alıyor. Vatandaşlarımızdan yağmur suyu ızgaralarını çöplük olarak kullanmamaları konusunda daha hassas olmaya davet ediyorum” dedi.