Manisa Salihli’nin su kaynaklarını arttırılıyor

Manisa Salihli’nin su kaynaklarını arttırılıyor
MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçe merkezi için 3 adet yeni sondaj kuyusu açtı. MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay da, sondajların açıldığı alanı ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

MANİSA (İGFA) - Küresel ısınma ve iklim değişikliği ve buna bağlı olarak artan su tüketiminin de tesiriyle çalışmalarına Salihli’de de devam ettiklerini belirten MASKİ Genel Müdür Burak Aslay, “3 tane yeni sondaj kuyusu açtık. 1 tane sondaj kuyumuzu çabucak çizgimize bağladık. 2 tane sondaj kuyumuzda çalışmalarımız şu anda devam ediyor. 2-3 gün içerisinde öbür açmış olduğumuz sondajları da hatta bağlayacağız. Bu sayede, Salihli ilçemize mevcut duruma nazaran saniyede 75 litre daha fazla su vererek, vatandaşlarımıza daha kesintisiz su ulaştıracağız” dedi.

Küresel ısınma ve iklim değişikliği nedeniyle tüm dünyada su kaynakları alarm vermeye başladı.

Bilimsel çalışmaları ve global ısınma ile ilgili tüm bilgileri yakından takip ederek Manisa vilayet geneli için tedbirlerini alan Manisa Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Salihli ilçe merkeziyle de yakından ilgileniyor. MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay da, Salihli’de yeni açılan sondajların olduğu alanı ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Sondaj kuyularının kontağının yapıldığı içme suyu deposunda da incelemelerde bulunan Genel Müdür Aslay’a, Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, Elektrik Makine ve Gereç İkmal Dairesi Lideri Kemal Anaç, İçme Suyu Dairesi Başkanlığı Şube Müdürlerinden İlker Kılıç, Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Şube Müdürü Mustafa Gün, MASKİ İlçe Şefi Ramazan Tuğrul Kacar, teknik işçi ve yüklenici firma yetkilileri eşlik etti.

3 ADET YENİ SONDAJ AÇILDI

MASKİ Genel Müdürlüğü, Salihli ilçe merkezine kâfi su temin etmek için 3 adet yeni sondaj kuyusu açtı.

Açılan yeni sondajlardan 1 adedinin kontağı yapıldı. Güç nakil sınırı döşeme çalışmasının devam ettiği sondaj jeneratörle çalıştırılarak depoya su veriliyor.

Diğer 2 sondajda ise çalışmalar devam ediyor.