Manisa Saruhanlı'da yaralar sarılıyor

Manisa Saruhanlı'da yaralar sarılıyor
Geçtiğimiz Pazartesi günü meydana gelen orman yangınıyla sarsılan Saruhanlı’da, Manisa Büyükşehir, yaraların sarılması noktasında tüm takımlarıyla seferber olmaya devam ediyor. 5 küçükbaş hayvanı telef olan Süleyman Aktuğ’a 5 koyun teslim eden Büyükşehir, küçükbaş hayvancılıkla uğraşan vatandaşların gereksinimi olan 2 ton yemi de teslim etti.

MANİSA (İGFA) - Saruhanlı ilçesine bağlı Hatıplar ile Sarısığırlı mahallelerinin bulunduğu mevkideki ormanlık alanda meydana gelen yangının birinci anından itibaren bölge halkı için seferber olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, yangından ziyan gören vatandaşlara dayanağını sürdürüyor.

16 konut, 16 ahır, 2 samanlık, 1 traktör, 2 römorkun kullanılamaz hale geldiği Sarısığırlı Mahallesinde, Büyükşehir Belediyesi’nin tüm grupları çalışmalarını ve desteklemelerini sürdürüyor.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Kırsal Hizmetler Dairesi Lideri Yılmaz Usta, Toplumsal Hizmetler Dairesi Lideri Sibel Alkın Kedersiz, Muhtarlık İşleri Dairesi Lideri Onur Pabuççuoğlu ve Şube Müdürleri ile birlikte yangından etkilenen Sarısığırlı Mahallesi’nde Mahalle Muhtarı Kazım Özkan ve mahalle sakinleri ile bir ortaya geldi.

KOYUNLARI TELEF OLAN SÜLEYMAN AKTUĞ’A 5 KOYUN TESLİM EDİLDİ

Küçükbaş hayvancılığın ağır olarak yapıldığı bölgede yangından en çok etkilenen vatandaşlardan biri de Süleyman Aktuğ oldu. Aktuğ’a ilişkin olan 5 küçükbaş hayvan yangında telef oldu. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından temin edilen 5 koyun, Süleyman Aktuğ’a teslim edildi. Daire Lideri Yılmaz Usta, “Bölgede Pazartesi günü başlayan ve süratle yayılan orman yangınından sonra, hasar tespit kurulunun ön çalışmalarından sonra, Süleyman amcamızın 3 koyununun, 2 kuzusunun yangında telef olduğu bilgisini aldık. Bölge küçükbaş hayvancılık yapılan bir bölge. Onun için de Süleyman amcamızı yalnız bırakmak istemedik. Üretim ve tarımda sürdürülebilirlik kıymetlidir niyetiyle 5 tane koyunu tedarik edip, Süleyman gayemize teslim ediyoruz. Allah inşallah daha büyük afetler göstermesin” dedi.