Manisa Saruhanlı'daki orman yangını geniş alana yayıldı

Manisa Saruhanlı'daki orman yangını geniş alana yayıldı
Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı, Saruhanlı ilçesine bağlı Hatıplar ve Sarısığırlı Mahallesi mevkiinde ormanlık alanda çıkan yangın için seferber oldu. Gruplar, tahliye ve söndürme çalışmaları için büyük uğraş sarf ediyor.

MANİSA (İGFA) - Manisa’nın Saruhanlı ilçesine bağlı Hatıplar ile Sarısığırlı mahallelerinin bulunduğu mevkideki ormanlık alanda bugün saat 13.30 sıralarında çıkan yangın, rüzgarın da tesiriyle kısa müddette geniş alana yayıldı.

İhbar üzerine süratle olay yerine giden ve Manisa Vilayet Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD), Güvenlik ve Acil Durumlar Uyum Merkezi Başkanlığı (GAMER), sıhhat takımları ve Orman Genel Müdürlüğü takımlarıyla birlikte yangına müdahale eden Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı grupları, tahliye ve söndürme çalışmaları için seferber oldu.

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu, Saruhanlı Belediye Lideri Zeki Alım, Fen İşleri Dairesi Lideri Uğur Topkaya, Saruhanlı Muhtarlık İşleri Müdürü Serdar Özgedik ve ilgili kurum yetkilileri de yangının tesirli olduğu bölgede söndürme çalışmalarını takip ediyor.

İtfaiye Dairesi Lideri Gürhan İnal, yangının denetim altına alınması için bölgede 4 uçak, 9 helikopter, 56 arazöz, 5 dozer, 25 itfaiye aracı, 15 adet su tankeri, 10 adet TOMA, 3 kepçe, 4 adet ambulans, Büyükşehir ve MASKİ Genel Müdürlüğüne ilişkin su tankerleri, iş makineleri ile jandarma ve AFAD takımları üzere çok sayıda yer grubunun çalışma yürüttüğünü söyledi.