Manisa Seyitli'de GES yatırımı son evrede

Manisa Seyitli'de GES yatırımı son evrede
MASKİ Genel Müdürlüğü’nün Yunusemre ilçesi Seyitli Mahallesi sonlarında 146 milyon 316 bin TL’lik yatırımla inşa ettiği 5 megavatlık güneş güç santralinin panel montajlarında son basamağa gelindi.

MANİSA (İGFA) - Manisa Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, çevreci yatırımlarıyla gelecek kuşaklara daha yaşanabilir bir Manisa bırakmak ismine çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda, Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde Yunusemre ilçesi Seyitli Mahallesi sonlarında 146 milyon 316 bin TL’lik yatırım bedeliyle inşa edilen 5 megavatlık güneş güç santralinde 13 bin 894 adet panelin montaj çalışmalarında son basamağa gelindi.

Yatırım ve İnşaat Dairesi Lideri Hilmi Serkan Buyruk, “İdare olarak Seyitli Mahallemizde geçtiğimiz yıllarda 1 megavatlık güneş güç santrali kurmuştuk. Bu tesisimizin akabinde mahallemizin hudutları içerisinde 146 milyon 316 bin TL’lik yatırım bedeliyle inşa çalışmalarına başladığımız 5 megavatlık tesisimizde de panel montajlarında son kademelere gelindi. Manisa Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Cengiz Ergün’ün vizyonu doğrultusunda kentimizin etrafını korumak ismine yatırımlarımız devam edecek” sözlerini kullandı.