Manisa'da korsan nakliyata sıkı kontrol

Manisa'da korsan nakliyata sıkı kontrol
Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı grupları, günün erken saatlerinde Salihli’de korsan servis nakliyatına karşı kontrol yaptı.

MANİSA (İGFA) - Manisa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, trafik güvenliğinin sağlanması, korsan ve inançsız nakliyeciliğin önlenmesi maksadıyla sabahın erken saatlerinden itibaren Salihli ilçesinde belirlenen noktada Polis takımlarıyla birlikte kontrol yaptı.

Denetimlerde 60’a yakın aracın denetim edildiği, eksiği ve kural ihlali görülen 3 araca cezai süreç uygulandığı ve 1 aracın trafikten men edildiği kaydedildi.

Uygulama hakkında bilgi veren Ulaşım Dairesi Lideri Hüseyin Üstün, “Manisa Büyükşehir Belediyemiz sonları içerisinde servis hizmetlerinde kullanılan araçların standardizasyonunun tesis edilmesi, kamusal hizmet standartlarının kontrol ve takibinin sağlanarak daha çağdaş, inançlı, denetlenebilir ve izlenebilir taşıma standartlarına kavuşturulabilmesi, trafik güvenliğinin en üst seviyede sağlanarak korsan ve inançsız nakliyatın önüne geçilmesi maksadıyla servis araçlarına yönelik gerçekleştirdiğimiz bu kontrollerimiz aktif ve kesintisiz halde devam edecektir” diye konuştu.