Manisa'dan İzmir Ödemiş yangınına dayanak

Manisa'dan İzmir Ödemiş yangınına dayanak
MASKİ Genel Müdürlüğü, İzmir’in Ödemiş ilçesinde meydana gelen orman yangında araç takviyesinde bulundu. Etraf muhafaza ve denetim Dairesi Başkanlığına bağlı Tır, Manisa DSİ’ye ilişkin dozeri yangın bölgesine ulaştırdı.

MANİSA (İGFA) - İzmir’in Ödemiş ilçesinde meydana gelen orman yangınına MASKİ Genel Müdürlüğü de kayıtsız kalmadı.

Talepler doğrultusunda MASKİ Etraf Müdafaa ve Denetim Dairesi Başkanlığına bağlı Tır, Manisa DSİ’ye ilişkin dozeri yangın bölgesine ulaştırdı.

Yapılan müdahaleler eşliğinde meydana gelen yangın denetim altına alındı. Soğutma çalışmalarının yürütüldüğü bölgede MASKİ Genel Müdürlüğünün de teyakkuz halinde olduğunu lisana getiren Elektrik Makine ve Gereç İkmal Dairesi Lideri Kemal Anaç, “Yaz aylarının gelmesiyle birlikte ülkemiz başta olmak üzere vilayetimizde de orman yangınları ve doğal afetlerle karşı karşıya kalıyoruz. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak bu cins olaylarda üzerimize düşen vazifesi en âlâ formda yerine getirmeye çalışıyoruz. Evvelki gün komşu ilimiz İzmir’in Ödemiş ilçesinde de meydana gelen orman yangının da kurumumuza bağlı araçlarımızı yangın bölgesinde görevlendirdik. Manisa DSİ’ye ilişkin olan dozerlerin sevkiyatını yapan araçlarımız yangın bölgesine meselesiz bir biçimde ulaşarak çalışmalara katıldı. Vatandaşlar olarak ormanlık alanlarda çok dikkatli olmalıyız. Tabiatımızı ve dünyamızı korumalıyız” diye konuştu.