Mardin milletvekilleri Ulaştırma Bakanı ile görüştü

Mardin milletvekilleri Ulaştırma Bakanı ile görüştü
Mardin Milletvekili Dr. Muhammed Adak ve Faruk Kılıç, Mardinin trafiğini ve Etraf Yolu Projesinin hızlandırılması için Ulaştırma Bakanı Sayın Abdulkadir Uraloğlu ile görüştü.

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
Milletvekili seçildikleri günden beri Mardin’in problemlerini ve tahlil teklifleri konusunda daima bakanlarla istişare halinde olan Mardin Milletvekili Dr Muhammed Adak ve Faruk Kılıç, Ulaştırma Bakanı Abdulkair Uraloğlunu ziyaret etti.

Ziyaret esnasında Mardin’in trafiğini ve Etraf Yolu Projesi ile alternatif yollar konusunda Ulaştırma Bakanı Abdulkair Uraloğlu ile görüşen Adak ve Kılıç Mardin’in trafiğini rahatlatacak projelerin hızlandırılması istedi.

Bakan ziyareti ile ilgili açıklamada bulunan Mardin Milletvekili Dr. Muhammed Adak, Milletvekili seçildiğimiz günden beri Mardin’in meselelerine tahlil bulmak ismine vekilimiz Faruk Kılıç ile birlikte bakanlarımızı tek tek ziyaret ederek, Mardin’e yönelik devam eden hizmetlerin ve projelerin hızlandırılması talebinde bulunduklarını söyledi.

Ulaştırma Bakanı Sayın Abdulkadir Uraloğlu’nu ziyaret ettiklerini tabir eden Adak, Mardin trafiğini rahatlatmak için değerli olan etraf yolu ve öbür alternatif yatırımlar hakkında görüşme yaptık. Sağ olsun Sayın Bakanımız Mardinin bu sorunu ile ilgileneceğini ve önümüzdeki süreçte tahlil bulunması için mevzuyu birlikte takip edeceğini tabir etti. Bilhassa yıllardır sorun olarak devam eden Etraf Yolu Projesi ve öbür alternatif yolların hayata geçirilmesi ve devam eden projelerin hızlandırılması konusunda Mardin halkımızın bu değerli meselesini çözmek ismine her vakit takipçisi olacağız. Sayın Bakanımıza yakın ilgi ve alakasından ötürü kendisine teşekkür ediyoruz.” dedi.