MASKİ Matik'lere nakit özelliği

MASKİ Matik'lere nakit özelliği
MASKİ Genel Müdürlüğü, yazılımını ve donanımını kurum bünyesinde geliştirdiği ve süreç fiyatını 3 liraya düşürdüğü MASKİ MATİK aygıtlarına nakit ünitesi eklemeye başladı.

MANİSA (İGFA) - Manisa Su ve Kanalizasyon Yönetimi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, SUMATİK’lerden alınan süreç fiyatının düşürülmesi için ‘MASKİ MATİK’ aygıtını geliştirip, vilayet genelinde kurulumunu yaptı.

Mevcut hizmet verilen aygıtlarda süreç fiyatının 5 liradan, 8 liraya yükseltilecek olması nedeniyle abonelerin rastgele bir mağduriyet yaşamaması için geliştirilen aygıt ile süreç fiyatı 3 liraya düşürüldü. MASKİ İkiz Kuleler Hizmet Binası ile Yarhasanlar Hizmet Binasındaki aygıtlarda olan nakit ünitesi Turgutlu, Sarıgöl, Soma, Ahmetli, Gölmarmara, Köprübaşı, Demirci, Gördes ve Kula’daki hizmet binalarındaki aygıtlara da eklendi. Kısa bir müddet içerisinde tüm ilçelerde hizmet binalarındaki aygıtlara nakit ünitesi ekleneceği de belirtildi.

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Emre Özünlü, “Bilindiği üzere SUMATİK’lerden alınan süreç fiyatını düşürmek ve abonelerimizi yüksek bir süreç fiyatı ile karşı karşıya bırakmamak için yazılımını ve donanımını Yönetimimiz bünyesinde geliştirdiğimiz MASKİ MATİK’leri kısa bir mühlet evvel hizmete almıştık. Türkiye’de bu noktada öncü kurumlardan biriyiz. Güvenlik sebebiyle yalnızca ana hizmet binamız ve Yarhasanlar Ek Hizmet Binamızdaki cihazlarımıza nakit ünitesi eklemiştik. Vatandaşlarımızdan gelen talepler sonrasında Büyükşehir Belediye Liderimiz Sayın Cengiz Ergün’ün talimatlarıyla ilçelerimizde hizmet binalarımız önünde bulunan MASKİ MATİK cihazlarımıza da nakit ünitelerini eklemeye başladık. Şu ana kadar Turgutlu, Sarıgöl, Soma, Ahmetli, Gölmarmara, Köprübaşı, Demirci, Gördes ve Kula’daki cihazlarımızda nakit ünitesini faal ettik. Vatandaş odaklı hizmetlerimize devam edeceğiz” diye konuştu.